Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Encyklopedia 100-lecia KULRektor KUL, Biblioteka Uniwersytecka oraz Wydawnictwo KUL zapraszają na prezentację „Encyklopedii 100-lecia KUL. Dwutomowa publikacja przygotowana została, by zaprezentować dorobek uniwersytetu, nie tylko w zakresie działalności dydaktycznej i badań naukowych, ale także wkładu całego środowiska KUL w życie społeczno-polityczne, literackie, artystyczne i religijne kraju.

Zawiera niemal 3 tys. haseł, w tym sylwetki ponad 2 tys. osób związanych z uczelnią oraz m.in. uczelniane jednostki, obiekty, wydawnictwa, organizacje studenckie, towarzystwa, stowarzyszenia, jednostki kulturalno-artystyczne, symbole uniwersytetu, a także ważniejsze wydarzenia cykliczne. Ogółem w procesie powstania encyklopedii uczestniczyło 530 osób.

Encyklopedia ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2019 r., o godz. 12.00, w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki  Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27, IV piętro).

Alienacja problem wciąz aktualnyInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II Filozof, teolog, poeta, papież, zaprasza na wykład  prof. dr. hab. Andrzeja Szostka MIC „Alienacja – problem wciąż aktualny”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

czy grozi nam pentekostalizacjaW ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na panel dyskusyjny „Czy grozi nam globalna pentekostalizacja?”, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

chrześcijanie w świecie islamu Wydział Teologii, Misjonarze Afryki oraz Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki zapraszają na sympozjum z okazji 150-lecia obu zgromadzeń „Chrześcijanie w świecie islamu. Dialog-posłannictwo-świadectwo", które odbędzie się 25-26 stycznia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.