Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową „Wyzwania współczesnej pedagogiki resocjalizacyjnej – od teorii do praktyki”, która odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-113.

Program

Panel Kultura CyberprzestrzeńWydział Nauk Humanistycznych zaprasza na panel dyskusyjny „Kultura ↔ Cyberprzestrzeń. Przenikanie na przykładzie mediów społecznościowych Facebook i YouTube”, z udziałem pisarzy Michała Gołkowskiego i  Sławomira Nieściura oraz wydawcy Roberta Łakuty. Panel odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Kognitywistyka i Wydział Filozofii KUL oraz Katedra Sinologii  KUL zapraszają na wykład w ramach Otwartego Interdyscyplinarnego Seminarium Kognitywistyka i Antropologia Porównawcza. Podczas seminarium Katarzyna Harrrold wygłosi referat "Pałeczki na widelcu. Kulturowe uczenie się. Współczesne Chiny z perspektywy cudzoziemca".  Wykład odbędzie się w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 15.45 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-216.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r., o godz.9.00 Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński odprawi Mszę św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Będzie ona transmitowana przez Polskie Radio Program I. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu Chóru KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!