Nabór wolontariuszy do projektu OTWARTA INTEGRACJA

Drodzy Studenci!

 

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu OTWARTA INTEGRACJA adresowanego do studentów zagranicznych (obywateli państw trzecich), finansowanego ze środków europejskiego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji ogłaszamy nabór wolontariuszy do pracy w projekcie.

2016-03-14 Czytaj dalej...

Konkurs Wiedzy o Integracji Europejskiej

Fot. Paul Strykhotskyi

Dnia 4 marca 2016 roku odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Integracji Europejskiej. Nagrodą główną był indeks na kierunek Europeistyka (prowadzony w języku polskim lub angielskim) na KUL i staż w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Rozszerzanie Unii Europejskiej – doświadczenia i perspektywy”. Swojej pomocy przy organizacji wydarzenia użyczyli członkowie naszego Koła Naukowego.

 

 

 

2016-03-10 Czytaj dalej...

Zapisy do Koła Naukowego Studentów Europeistyki

 

 

Drodzy Studenci!


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w poczet członków Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL”. Czekamy na osoby chcące zaangażować się w życie akademickie naszego Uniwersytetu, by studia na KUL mogły się stać nie tylko okazją do uzyskania potrzebnej wiedzy, ale także możliwością zdobycia cennego doświadczenia organizacyjnego. Zapisać będzie się można w poniedziałek 14 marca w godzinach 10:00-11:30 oraz 13:30-14:30 w sali CI-8 (piętro -1). Przyjdź i dowiedz się więcej!

 

2016-03-08

Polityka migracyjna UE a bezpieczeństwo wewnętrzne państw członkowskich

Katedra Prawa Unii Europejskiej, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Fundacja Rozwoju KUL oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na międzynarodową konferencję:  "Polityka migracyjna Unii Europejskiej a bezpieczeństwo wewnętrzne państw członkowskich", która odbędzie się dnia  8 kwietnia 2016 r. w Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej 1 (sala CI-204). SZCZEGÓŁY W LINKU.

2016-03-01

Spotkanie z Ambasador Karier UE

 

 

Koło Naukowe Studentów Europeistyki "EURO-KUL" zaprasza na SPOTKANIE Z AMBASADOR KARIER UE, ws. możliwości praktyk, staży oraz pracy w instytucjach Unii Europejskiej. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia (środa) o godzinie 10:00 w sali CI-103 Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej 1.

 

Zapraszamy także do odwiedzin oficjalnego profilu FB Ambasador Karier UE na KUL

EU Careers Lublin

 

oraz dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku

 

Serdecznie Zapraszamy!

2015-12-09

EUROpens BLOG

EUROpens BLOG to inicjatywa studencka powstała w 2012 roku, która zdążyła już zdobyć wiele uznania w kraju i za granicą. W marcu redakcja została wyróżniona i zaproszona na European Innovation Convention 2014.

 

 

Wejdź na http://europensblog.wordpress.com/ i dowiedz się więcej!

 

2015-02-03

Praktyki studenckie - Europeistyka

Zachęcamy studentów Instytutu Europeistyki do zapoznania się z zasadami odbywania obowiązkowych praktych w czasie studiów I i II stopnia. W załączeniu zamieszczamy regulamin odbywania praktyk zawodowych.

Czytaj dalej...

2014-02-21

Ankieta studencka / student survey

Drodzy Studenci / Dear Students:

 

Instytut Europeistyki KUL przygotowuje się do wyboru nowych specjalizacji na studiach magisterskich. W tym procesie chcielibyśmy uwzględnić Państwa Opinię. Dlatego prosimy o wypełnienie poniższej krótkiej anonimowej ankiety, dotyczącej studiów magisterskich. Pomoże nam ona dostosować nasze plany do Państwa słusznych oczekiwań.

 

KUL Institute of European Studies is getting ready to choose new specializations on the MA level. We would like to take into account your opinion. This is why, we are sending to you this anonymous survey concerning MA studies. It will help us to adjust our plans to your legitimate expectations.

 

Dziękujemy. Thank you!

Proszę odesłać ankietę na adres / Please, send completed survey to:

tsieniow [at] kul.pl

 

ANKIETA_DLA_STUDENTOW_III_ROKU_EUROPEISTYKI_-_survey.docx

 
2013-12-17

Akademia Dyplomacji

Międzynarodowy język kurtuazji - różnice kulturowe w Protokole Dyplomatycznym

Szkolenie z cyklu Akademii Dyplomacji, 15 maja 2012 r. Można się na nim dowiedzieć między innymi, jakie są podstawowe zasady dobrego zachowania w kontaktach dyplomatycznych i czym różnią się od siebie w połączeniu z wielokulturowością.
Więcej w rozwinięciu...

2012-05-09 Czytaj dalej...