European Youth Event 2016 - Relacja

W dniach 20-21 maja 2016 r. reprezentacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL” odwiedziła Parlament Europejski w Strasburgu z okazji European Youth Event 2016. Motywem przewodnim drugiej edycji tego wydarzenia była wymiana doświadczeń i propozycji z europejskimi decydentami pod hasłem „Razem możemy dokonać zmian”.

Fot. Vako karchava

2016-05-30 Czytaj dalej...

Krzyżówka dla uczniów szkół średnich z wiedzy o UE (Maj 2016) - konkurs przedłużony do końca czerwca!

Drodzy Uczniowie,

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym minimum wiedzy o Unii Europejskiej w zupełności wystarczy :)

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i interesujesz się Unią Europejską, Europą masz szansę zostać zwycięzcą naszego konkursu, oraz otrzymać od nas atrakcyjną nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

2016-05-06 Czytaj dalej...

European Youth Event 2016

W dniach 20-21 maja 2016 r. reprezentacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL” odwiedziła Parlament Europejski w Strasburgu z okazji European Youth Event 2016. Wydarzenie w formie zjazdu organizacji młodzieżowych i studenckich z całej Europy miało na celu zapoznanie uczestników z pracą Parlamentu oraz wysłuchanie ich głosu w ważnych dla Unii kwestiach.  

 

 

 

2016-05-23 Czytaj dalej...

Konferencja: Planowanie kariery w instytucjach UE - podsumowanie

fot. Valerian Karchava28 kwietnia 2016 roku w Collegium Iuridicum odbyła się konferencja pt. ‘’Planowanie kariery w instytucjach Unii Europejskiej” organizowana przez Koło Naukowe Studentów Europeistyki ‘’EURO KUL” oraz Natalię Wysocką, obecnego Ambasadora Karier UE. Główną ideą konferencji było zaprezentowanie studentom kroków, jakie należy podjąć, by realizować swoje marzenia o karierze w instytucjach UE oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Podczas tego wydarzenia uczestnikom zostały przedstawione cenne wskazówki pomagające im w przejściu  procedury ubiegania się o możliwość odbycia staży i pracy w UE i MSZ.

2016-05-06 Czytaj dalej...

Wyniki konkursu ( krzyżówka organizowana w kwietniu 2016 r.)

W dniu 28 kwietnia 2016 roku komisja konkursowa  składająca się z członków zarządu Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL”, w składzie Prezes - Emil Wojtaluk, Wiceprezes - Ernest Michałowski, Skarbnik - Halina Wrona, Sekretarz – Izabela Czarnowska i Członek Zarządu - Elżbieta Kozak, wyłoniła w drodze losowania, spośród wszystkich uczestników, jednego laureata Konkursu.
Zwycięzcą Konkursu została Pani Klaudia Król z I Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej (ul. Bogdanowicza 9, 21-010 Łęczna).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

                                                                                      Halina Wrona

                                                                                  Skarbnik KNSE „EURO-KUL”

2016-04-30

Konferencja: Planowanie Kariery w Instytucjach UE

Koło Naukowe Studentów Europeistyki "EURO-KUL" oraz Ambasador Karier UE, Natalia Wysocka serdecznie zapraszają na konferencję pt. "Planowanie Kariery w Instytucjach Unii Europejskiej", która odbędzie się 28 kwietnia 2016 r. w Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej 1 (sala CI-300) o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy! PROGRAM KONFERENCJI

2016-04-14 Czytaj dalej...

EUROPEAN PUBLIC SPEAKING COMPETITION 2016

Instytut Europeistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zapraszają studentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych tematyką wystąpień publicznych, do udziału w pierwszej edycji unikatowego konkursu European Public Speaking Competition 2016. Patronat nad konkursem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego, Krzysztof Hetman a nagrodą jest bezpłatny 2-tygodniowy staż dla studenta w lubelskim biurze poselskim Pana Posła!

2016-03-01 Czytaj dalej...

Krzyżówka dla uczniów szkół średnich z wiedzy o UE (Kwiecień 2016)

Drodzy Uczniowie,

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym minimum wiedzy o Unii Europejskiej w zupełności wystarczy :)

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i interesujesz się Unią Europejską, Europą masz szansę zostać zwycięzcą naszego konkursu, oraz otrzymać od nas atrakcyjną nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

2016-04-03 Czytaj dalej...

Erasmus od kuchni (Lexalia 2016) - podsumowanie

W dniu wczorajszym (5.04. 2016 r.) odbyło się spotkanie pt. "Erasmus od kuchni", organizowane w ramach Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Podczas spotkania nasi studenci mogli wysłuchać prezentacji dotyczącej procedury aplikowania na studia i praktyki oraz doświadczeń z samych wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus. Rozpoczęliśmy od prezentacji Pana mgr Pawła Wojtasika, koordynatora programu Erasmus przy Instytucie Europeistyki KUL - a dotyczyła ona procedury naboru, wymaganych kwalifikacji i samych możliwości wyjazdowych. Po zakończonym wprowadzeniu przyszedł czas na wystąpienia osób, które brały udział w programie. Podczas swoich prezentacji studenci Europeistyki opisywali doświadczenia z odbywania studiów zagranicznych, ale także prezentowali miejsca ciekawe do odwiedzenia podczas stypendium Erasmusa. 

   

 

 

2016-04-05 Czytaj dalej...

Erasmus od kuchni (Lexalia 2016)

Członkowie Koła Naukowego Studentów Europeistyki "EURO-KUL" zapraszają na spotkanie pt. "Erasmus od kuchni", organizowane w ramach Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych we WTOREK 5 kwietnia o godzinie 10:00, Collegium Iuriducum KUL (ul. Spokojna 1), sala CI-204.

2016-04-03 Czytaj dalej...