Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na Wydziale Nauk Humanistycznych, 1 X 2018

Kolegium Dziekańskie Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2018/19. Szczególnie serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Studentów I roku studiów I i II stopnia oraz studiów doktoranckich. Spotkanie odbędzie się 1 października 2018 (poniedziałek) o godz. 11.00 w sali CTW 408. 

 

Z okazji inauguracji Pani Dziekan WNH dr hab. Magdalena Charzyńska-Wójcik, prof. KUL ustanawia godziny dziekańskie dla wszystkich Studentów WNH w godz. 10.50 - 15.40. 


Światowy Zjazd Absolwentów KUL, 8-9 VI 2018

W dniach 8-9 czerwca 2018 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zorganizowały Światowy Zjazd Absolwentów KUL.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania Absolwentów Instytutu Filologii Romańskiej KUL:

Galeria_Spotkanie Absolwentów IFR _ fot. Piotr Wasilewski

 


I miejsce Tomasza Warchoła w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego

profeurope_lstZ przyjemnością informujemy, iż Tomasz Warchoł, student I roku studiów magisterskich na filologii romańskiej zdobył I miejsce w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE Oddział Lubelski, Pracownię Dydaktyki Języków Romańskich UMCS oraz Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy. Serdecznie gratulujemy!

Edyta Kociubińska

Opiekun konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL


Pomoc dla Michała Witera

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego kolegi romanisty Michała Witera (absolwenta rocznika 1995-2000), który w listopadzie ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Szczegóły w załączonym pliku: Pomoc dla Michała Witera.pdf


Dzień Hiszpański na KUL, 23 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

 

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.


Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, 18 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_WLOSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza na Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 47. W programie wydarzenia zaplanowano prezentacje o kulturze i języku włoskim. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w w grze terenowej „Quest all’italiana” – czyli jak wiele włoskich tajemnic kryje się w Lublinie – gra terenowa na Starym Mieście.


15-lecie Akademickiego Towarzystwa Romanistów Polskich "Plejada"

W dniach 8-9 grudnia 2017 w Instytucie Romanistyki UW odbyło się seminarium “Les philologies romanes dans la perspective des 15 dernières années : succès et défis”, w którym przedstawiciele polskich romanistyk opowiedzieli o rozwoju i planach swoich jednostek. Zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium, a także do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


Tydzień Kultury Iberyjskiej, 23-27 X 2017

 

Tydzień kultury iberyjskiejKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na Tydzień Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.), organizowany z okazji inauguracji hispanistyki - nowego kierunku studiów na KUL. W programie m.in. wykłady i koncerty. Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Meksyku i Ambasada Argentyny.

 

 

Program tygodnia.pdf


Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/18

2 października 2017 r. o godz. 9.00 w Kościele Akademickim KUL odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018. Po Mszy św. odbędą się spotkania organizacyjne studentów I lat studiów z władzami Wydziałów i Instytutów.

 

 

Czytaj dalej...

Odszedł do Pana śp. prof. Alfons Pilorz

Z głębokim żalem pragniemy zawiadomić, że w dniu 24 lipca 2017r. zmarł śp. prof. dr hab. Alfons Pilorz, emerytowany Pracownik Instytutu Filologii Romańskiej KUL, nasz drogi Kolega, zasłużony Wykładowca, związany z filologią romańską KUL od roku 1950, Mistrz i Wychowawca wielu pokoleń romanistów.

 

Rodzinie oraz Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają

Dyrekcja, Pracownicy oraz Studenci Instytutu Filologii Romańskiej KUL