Dodatkowy nabór na filologię niderlandzką

Drodzy kandydaci,

 

do 5 października trwa dodatkowy nabór na studia I stopnia filologii niderlandzkiej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z komunikatem na stronie rekrutacyjnej oraz do skorzystania z naszej oferty dydaktycznej.

 

Link: https://www.kul.pl/trwa-dodatkowy-nabor-na-studia,art_91406.html

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia w nadchodzącym roku akademickim!


Harmonogram egzaminów licencjackich

Szanowni Państwo,

 

poniżej zamieszczamy harmonogram egzaminów licencjackich.

 

Harmonogram

 

Życzymy powodzenia!


Relacja z Konferencji

Szanowni Państwo,

 

zachęcamy do zapoznania się z relacją z Konferencji "Tytus Brandsma – nowy święty z Niderlandów" zamieszczoną na portalu KAI. Link poniżej:

 

https://www.ekai.pl/sympozjum-na-kul-tytus-brandsma-swiety-na-dzis/

 

 


Program konferencji naukowej: Tytus Brandsma – nowy święty z Niderlandów

Szanowny Państwo,

 

poniżej przedstawiamy program konferencji naukowej „Tytus Brandsma – nowy święty z Niderlandów”, organizowanej przez Katedrę Literatury Niderlandzkiej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Filologii Niderlandzkiej KUL.

 

Wydarzenie odbywa się 06.06.2022 za pośrednictwem platformy Zoom. Przy tytułach spotkań odnajdą Państwo linki do poszczególnych wykładów.

 

program-konferencji

 

Serdecznie zapraszamy!


DZIEŃ KRÓLA NA KUL!

27 kwietnia 2022, w dniu przypadającym na holenderskie święto państwowe (Koningsdag), Kolegium Filologii Niderlandzkiej wraz z Kołem Naukowym Studentów Filologii Niderlandzkiej organizuje wydarzenie promocyjne kierunku pod nazwą „DZIEŃ KRÓLA NA KUL! ŚWIĘTO Z JĘZYKIEM I KULTURĄ NIDERLANDÓW”. Wydarzenie o charakterze Dnia Drzwi Otwartych to odsłona cyklu aktywności przeznaczonych dla maturzystów planujących rozpocząć studia niderlandystyczne na KUL. W ramach organizowanego wydarzenia przewidziane są konsultacje z pracownikami Kolegium Filologii Niderlandzkiej, spotkania z obecnymi studentami kierunku, panel absolwencki, zwiedzanie kampusu uczelni, prezentacja katedr i sali dydaktycznej niderlandystyki, warsztaty i interaktywne mini-wykłady oraz prezentacja działalności Koła Naukowego Filologii Niderlandzkiej i aktywności studenckiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także kiermasz książek niderlandzkojęzycznych, z którego dochód przeznaczony będzie na cel charytatywny, tradycyjny niderlandzki rynek z degustacją typowych belgijskich i holenderskich przekąsek, wspólne śpiewanie niderlandzkojęzycznych piosenek, pokaz filmowy oraz pokaz tańców narodowych.
 
Planowane wydarzenie ma na celu zaprezentowanie w sposób syntetyczny i interaktywny oferty kształcenia w zakresie studiów filologii niderlandzkiej oraz zasad rekrutacji na kierunek jak największej liczbie osób potencjalnie zainteresowanych jego studiowaniem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
 
Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim uczniom szkół średnich stojącym w niedalekiej przyszłości wobec perspektywy wyboru kierunku studiów. Projekt skierowany jest także do osób, które myślą o studiach filologii niderlandzkiej jako o drugim kierunku oraz do wszystkich miłośników języka niderlandzkiego i krajów niderlandzkiego obszaru językowego, chcących pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie na studiach filologii niderlandzkiej I i II stopnia.
 
10:00-10:10 - HOI! HOE GAAT HET Powitanie
 
10:10-10:30 - FILOLOGIA NIDERLANDZKA na KUL. A CO TO?
Przedstawienie kierunku studiów oraz katedr niderlandystycznych: Katedra Języka Niderlandzkiego, Katedra Literatury Niderlandzkiej. Słów kilka o DNIU KRÓLA (KONINGSDAG)
 
10:30-10:45 - CO? GDZIE? JAK? Zasady rekrutacji na kierunek oraz informacje praktyczne
 
10:45-11:00 - NIE TYLKO NAUKA. Działalność Koła Naukowego Studentów Filologii Niderlandzkiej oraz aktywności studenckie
 
11:00-11:15 - Przerwa
 
11:15 -12:00 - CONVERSATIETAFELS. Konwersacje tematyczne z pracownikami i studentami kierunku
 
12:00-12:45 - A CO POTEM? Panel absolwencki
 
13:00-14:00 - TU JESTEŚ! Zwiedzanie kampusu uczelni
 
14:00-15:00 - IINTERACTIEVE TAFELS. Stoły interaktywne:
1. JĘZYK NIDERLANDZKI W PIGUŁCE.
Przyśpieszony kurs języka niderlandzkiego z native speakers
2. SERY I ROWERY! oraz TULIPANY I PRALINY! WIATRAKI I KLOMPY! FRYTKI, PIWO I GOFRY!
Kultura Belgii i Holandii
3. ORANJE BOVEN!
Monarchia Belgii i Holandii
 
15:00 - A na ZAKOŃCZENIE...
tradycyjny niderlandzki rynek (VRIJMARKT), degustacja belgijskich i holenderskich przysmaków, wspólne niderlandzkie śpiewanie, pokaz filmu, nauka tańca belgijka, kiermasz książek.
 
 
ZAINTERESOWANY!? DOŁĄCZ DO NAS! WE WACHTEN OP JOU!
• www.kul.pl/niderlandystyka
• niderlandystyka@kul.pl
• www.kandydat.kul.pl/filologia-niderlandzka
• knsfn@student.kul.lublin.pl
• www.facebook.com/Ko%C5%82o-Student%C3%B3w-Filologii-Niderlandzkiej-KUL-230047430342748

Zmiany w rozkładzie spotkań online

Drodzy studenci,

 

informujemy, że w związku z organizacją Dnia Króla na KUL-u Prof. Engelbrecht zmienia rozkład swoich zajęć.

 

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jego zajęć w pliku poniżej:

 

Aanwezigheidsdata_voor_het_zomersemester_2021-22

 

Pozdrawiamy!


Konferencja naukowa: Tytus Brandsma – nowy święty z Niderlandów

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy na konferencję naukową organizowaną przez Koło Naukowe Studeentów Filologii Niderlandzkiej KUL. Poniżej treść zaproszenia od organizatora:

 

Koło Naukowe Studentów Filologii Niderlandzkiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy z Katedrą Literatury Niderlandzkiej KUL zaprasza studentów i doktorantów do udziału w zdalnej konferencji naukowej „Tytus Brandsma – nowy święty z Niderlandów / Titus Brandsma – een nieuwe heilige uit Nederland”, która odbędzie się 6 czerwca 2022 r. przez platformę Zoom.
 
Konferencja będzie dotyczyła życia i działalności błogosławionego (a od 15 maja br. świętego) Tytusa Brandsmy oraz szeroko rozumianych kontekstów związanych z tą postacią – kulturowych, literackich, historycznych, teologicznych i in. Przewidziany czas wystąpienia: 20 minut (+5 minut na dyskusję). Możliwość zgłoszenia referatu w języku polskim, niderlandzkim lub angielskim.
Udział w konferencji (czynny lub bierny) jest bezpłatny.
 
Zgłoszenia zawierające tytuł, imię i nazwisko autora, afiliację, e-mail kontaktowy oraz abstrakt w wybranym przez siebie języku (maksymalnie 300 słów) prosimy przesyłać do 4 maja 2022 r. na adres mailowy: knsfn@student.kul.lublin.pl
Link do wydarzenia pojawi się na początku czerwca na stronie Koła (facebook: Koło Studentów Filologii Niderlandzkiej KUL).
 
W przypadku pytań dotyczących konferencji prosimy o kontakt z organizatorem: Tomasz Chojnacki, tomasz.chojnacki@kul.pl
Serdecznie zapraszamy!

Aktualizacja planu zajęć

Drodzy Studenci,

 

poniżej zamieszczamy aktualizację planu zajęć. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na zajęcia realizowane przez Prof. Engelbrechta i mgr. Hamersa.

 

Harmonogram_filologia_niderlandzka_2022

 

Aanwezigheidsdata_voor_het_wintersemester_2021-22

 

Pozdrawiamy.


Plan zajęć semestr letni 2021/22

Drodzy studenci,

 

w poniższym pliku znajdziecie plan na semestr letni 2021/22.

 

Brakujące informacje o salach zostaną uzupełnione wkrótce.

 

harmonogram_filologia_niderlandzka

 

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w nadchodzącym semestrze!


Kształcenie od 10.01.2022

Drodzy Studenci,

 

informujemy, że od 10.01.2022 wszystkie zajęcia na filologii niderlandzkiej odbywają się w trybie, który realizowany był do 19.12.2021 (tryb stacjonarny).