Konkurs dla studentów na najlepszy esej

Centrum Analiz i Badań nad Gospodarką i Finansami im. Zyty Gilowskiej działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów KUL i Oddział Narodowego Banku Polskiego w Lublinie ogłasza konkurs dla Studentów na najlepszy esej.

Temat – „Polska gospodarka na początku 2022 roku – problemy natury fiskalnej i monetarnej”

Termin nadsyłania prac – 8 maja 2022 r.

Objętość opracowania – maksymalnie do 30 tys. znaków (ze spacjami).

Prosimy o przesyłanie prac drogą mailową, na adres: janina.kotlinska@kul.pl

Postać załączników: pliki w formacie PDF.

Kapituła Konkursu:

• dr Ilona Skibińska-Fabrowska - Dyrektor NBP Oddział w Lublinie,
  • prof. dr hab. Marian Żukowski - Kierownik Katedry Polityki Gospodarczej i Bankowości,
  • dr hab. Janina Kotlińska, prof. KUL - Kierownik Centrum Analiz i Badań nad Gospodarką i Finansami im. Z. Gilowskiej,

Ze wszystkich przesłanych esejów Kapituła Konkursu wyłoni trzy najlepsze prace, których Autorzy otrzymają nagrody ufundowane przez NBP O/Lublin.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 18 maja 2022 r. na zakończenie seminarium naukowego.

Nagrodzone eseje zostaną opublikowane na stronie internetowej Centrum AiBnGiF im. Zyty Gilowskiej. W przypadku dużej liczby zgłoszonych esejów, które - w ocenie Kapituły Konkursu - będą zasługiwały na wyróżnienie, Organizatorzy konkursu podejmą starania o wydanie ich w formie publikacji książkowej (monografii tematycznej).

Rozstrzygnięcie konkursu

Bezpośrednio przed seminarium naukowym w dniu 18 maja 2022 r., w obecności zaproszonych gości, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla studentów za najlepszy esej na temat: „Polska gospodarka na początku 2022 roku – problemy natury fiskalnej i monetarnej”.

Kapituła konkursu, którą tworzyli: dr Ilona Skibińska-Fabrowska (Dyrektor Oddziału NBP w Lublinie), dr hab. Janina Kotlińska, prof. KUL (Kierownik Centrum Analiz i Badań nad Gospodarką i Finansami im. Zyty Gilowskiej) i prof. dr hab. Marian Żukowski (Kierownik Katedry Polityki Gospodarczej i Bankowości), po zapoznaniu się z przesłanymi esejami jednogłośnie postanowiła nagrodzić prace następujących Osób, przyznając im odpowiednio:

• I miejsceNatalia Rybak (Przyczyny wzrostu inflacji w Polsce - analiza porównawcza dla przełomu lat 80 i 90 XX wieku oraz w latach 2020- 2022),
  • II miejsceWojciech Skrzeczkowski (Polska gospodarka na początku 2022 roku – problemy natury fiskalnej i monetarnej),
  • III miejscePaweł Zaborek (Polska gospodarka na początku 2022 roku – problemy natury fiskalnej i monetarnej)

oraz wyróżnić eseje przesłane przez: Adrianę Misztal i Izabelę Ziółkowską.

Nagrody (monety okolicznościowe NBP i książki) w imieniu Kapituły konkursu wręczyła Pani Dyrektor Oddziału NBP w Lublinie - dr Ilona Skibińska-Fabrowska.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Zdzisław Błasiak