Bezpieczeństwo narodowe – studia I i II stopnia nowym kierunkiem w ofercie Filii KUL w Stalowej Woli. Rozpoczął się nabór w trybie wolnym.

 

– Każdego roku bezpieczeństwo narodowe cieszy się w Lublinie popularnością wśród kandydatów, mam nadzieję, że również w Stalowej Woli studia te zainteresują kandydatów – mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Zgoda uzyskana na prowadzenie kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Stalowej Woli dotyczy studiów o profilu praktycznym, dlatego obok kadry badawczo-dydaktycznej zajęcia będą prowadzone także przez praktyków, a praktyki zawodowe zostaną rozłożone na poszczególne semestry nauki. - Dobór miejsc praktyk w najbliższym otoczeniu siedziby Filii KUL w Stalowej Woli umożliwi równoległe prowadzenie zajęć dydaktycznych i praktyk tak, aby studenci mogli konfrontować wiedzę teoretyczną z jej profesjonalnym zastosowaniem – tłumaczy dr hab. Agnieszka Łukasik – Turecka.

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe realizujemy od 2013 roku. Programowo są one oparte na idei kształcenia interdyscyplinarnego, odpowiadającej na zapotrzebowanie rynku pracy, w szczególności w zakresie rozwoju instytucji, społeczeństwa obywatelskiego oraz członkostwa Polski w NATO, Unii Europejskiej i innych organizacjach międzynarodowych.

Rekrutację prowadzimy za pośrednictwem strony kandydat.kul.pl

Autor: Wojciech Wciseł
Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021, godz. 08:38 - Ewa Kula