Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz szósty przystępuje do organizacji lokalnej Akcji Charytatywnej "Stalowowolska Paczka Pomocy" - Edycja 2023.

 

Inicjatywa związana z organizacją akcji charytatywnej na rzecz osób samotnych i wykluczonych z naszego miasta, wynika z aktualnego zapotrzebowania środowiska lokalnego, gdzie ludzie powyżej 50 roku życia oraz osoby starsze i samotne, wymagają społecznego zaangażowania ze strony mieszkańców Stalowej Woli.

 

Z tego względu w 2023 roku chcemy skierować działania pomocowe właśnie w stronę tych osób.

 

Głównym celem Akcji jest wsparcie osób samotnych i wykluczonych oraz osób starszych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji życiowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania. W ramach Akcji zbierane będą:

  • artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, cukier, olej, konserwy, słodycze itp.
  • artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania
  • środki tekstylne, ręczniki, pościel
  • element świąteczny (kartka świąteczna lub inny symbol nawiązujący do świąt)

W ramach Akcji nie zbierane będą środki finansowe.

Zbiórka paczek z wymienionymi powyżej artykułami odbywać się będzie w instytucjach użyteczności publicznej, firmach prywatnych, organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych w okresie od 13 listopada do 30 listopada 2023 roku.

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Alan Szarek
Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023, godz. 16:17 - Alan Szarek