Aby dołączyć do licznego grona Elsowiczów w naszym mieście wystarczy poświęcić trochę czasu i spełnić kilka warunków. Oto one:

 

KROK 1

Przyjdź na nasze spotkanie organizacyjne. Takie spotkania odbywają się na Wydziale Prawa i Administracji UMCS i na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL ok. raz w miesiącu. W październiku ich częstotliwość jest znacznie większa. Ogłoszenia o dokładnym terminie są rozwieszane na wydziale Prawa i Administracji UMCS oraz KUL około tydzień przed zebraniem. Staramy się zawiadomić o naszym spotkaniu studentów I roku poprzez ogłoszenia w czasie przerw między wykładami. Informacje o terminie i miejscu spotkania organizacyjnego znajdziesz tez na naszej stronie internetowej (już niedługo – dop. administracji).

Podczas takiego zebrania dowiesz się czym zajmuje się ELSA oraz jakie projekty właśnie realizujemy. Poznasz ludzi, którzy są już w naszej Grupie Lokalnej i uzyskasz informacje o naszym Stowarzyszeniu. Odpowiemy też na Twoje pytania.

Alternatywą jest zgłoszenie się do biura ELSA Lublin na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, które znajduje się w pokoju 107. Tam dowiesz się wszystkiego o ELSA, zaproponujemy Ci także sekcję, w której pracach możesz wziąć udział.

 

KROK 2

Jeśli stwierdzisz, że ELSA jest tym, czego szukasz i postanowisz włączyć się w działania naszej Grupy Lokalnej to będziesz mieć szansę na to by się wykazać i pokazać swoje mocne strony.

Przez okres trzech miesięcy będzie płynął Twój tzw. okres próbny. W tym czasie będą się odbywały zebrania w każdej z działek ELSA Lublin, na których będą omawiane bieżące działania i rozdzielane poszczególne zadania. Na takich spotkaniach powinieneś się pojawiać maksymalnie często, a najlepiej za każdym razem. Mimo, że nie będziesz jeszcze członkiem ELSA możesz aktywnie uczestniczyć w naszych działaniach, czyli możesz zgłaszać się do poszczególnych zadań, pomagać innym lub zgłaszać swoje propozycje rozwiązania danej sprawy czy problemu. To jest czas, w którym możesz nam się pokazać ze swojej najlepszej strony i zabłysnąć. Jest to także doskonały okres na zapoznanie się ze specyfiką działania Grupy Lokalnej, danej działki i jej całym składem.

Na początku, nie zostanie Ci przydzielone zadanie, które będzie wymagało jakichś specjalnych umiejętności i będzie trudne do wykonania, ponieważ takie rzeczy wymagają praktyki i doświadczenia, z biegiem czasu, kiedy już złapiesz tzw. ELSA SPIRIT, Twoje zadania będą coraz ciekawsze i ambitniejsze. Podczas tych trzech miesięcy odbędzie się co najmniej jedno szkolenie dla kandydatów na naszych nowych członków. Na takim szkoleniu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne i konieczne, jeśli chodzi o wiedzę o naszym Stowarzyszeniu. Szkolenie to jest o tyle ważne, że to, czego się na nim dowiesz, będzie potem od Ciebie wymagane podczas testu z wiedzy o ELSA.

 

KROK 3

Pod koniec tzw. okresu próbnego, kiedy będziesz już wiedzieć jak działamy, czym się zajmujemy, znać nasze projekty i ludzi, którzy tworzą Grupę Lokalną ELSA Lublin będzie Cię czekał test. Test ten obejmuje materiał z wcześniejszego szkolenia dla kandydatów na nowych członków. Zaliczenie testu, obok aktywnego uczestniczenia w działaniach Grupy Lokalnej podczas tzw. okresu próbnego, jest warunkiem przyjęcia do Grupy Lokalnej ELSA Lublin.

 

KROK 4

Po zaliczeniu testu i wypełnieniu ankiety osobowej pozostanie Ci wpłacenie składki członkowskiej, w wysokości 35zł.
Będzie to już ostatnia rzecz, którą będziesz musiał/ła zrobić by stać się jednym z lubelskich Elsowiczów.

Autor: Agnieszka Lasota
Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014, godz. 20:58 - Agnieszka Lasota