Dzięki podpisanemu listowi intencyjnemu pomiędzy Filią Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II a Szpitalem Powiatowym im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku możliwa będzie m.in. organizacja praktyk dla studentów dietetyki.

 

Jak wynika z porozumienia o współpracy, szpital deklaruje możliwość organizacji praktyk dla dwudziestu studentów dietetyki w każdym roku akademickim zgodnie z obowiązującym planem studiów. Jak podkreślił Paweł Tofil, dyrektor szpitala, lecznica wyraża chęć współuczestnictwa  w doskonaleniu praktyk studenckich.  - Studenci zobligowani są do odbywania praktyk w związku z obowiązującym programem. Dbamy o to, by mogli je odbywać w instytucjach, które odgrywają istotnę rolę w lokalnym środowisku - zaznacza dr Joanna Dyrda-Muskus, pełnomocnik rektora KUL ds. Filii w Stalowej Woli. 

 

Dietetykę w Filii KUL w Stalowej Woli można studiować od ubiegłego roku akademickiego. Aktualnie prowadzony jest nabór na ten kierunek - studia I stopnia o profilu praktycznym.  - Dietetyka oferuje zawód przyszłości, gdyż siedzący tryb życia, postępująca nadwaga, otyłość sprzyjają występowaniu chorób dietozależnych. Poradnictwo dietetyczne w tym zakresie jest i będzie odpowiedzą na potrzeby coraz większej części społeczeństwa - mówi dr n.med. Beata Nakonieczna, wykładowca KUL.

Otyłość zaliczana jest do najważniejszych przewlekłych chorób niezakaźnych i w obecnej populacji, wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przybrała postać globalnej epidemii. 

 

Opis kierunku dostępny jest na stronie kandydat.kul.pl

 

 

Autor: Adam Garbacz
Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022, godz. 15:33 - Adam Garbacz