Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz kancelaria Wierzbowski Eversheds już po raz dziewiąty dają studentom i absolwentom Wydziałów Prawa i Administracji szansę udziału w konkursie Law Games. W tym roku Finał odbędzie się w dniach 7-8 maja.

Konkurs ten, skierowany do studentów III - V roku studiów i absolwentów prawa, daje możliwość sprawdzenia w praktyce nabytej wiedzy. W tym roku uczestnicy mają do wyboru dwa kazusy: jeden z zakresu prawa cywilnego, drugi z zakresu prawa autorskiego.

Konkurs składa się z dwóch etapów: Eliminacji i Finału. W celu wzięcia w nim udziału należy zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.elsa.org.pl/lawgames. Każdy uczestnik może zarejestrować się tylko raz. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie jednego z kazusów konkursowych przygotowanych przez prawników z kancelarii Wierzbowski Eversheds. Rozwiązując kazus, uczestnik wciela się w rolę powoda lub pozwanego – rola ta jest automatycznie przypisywana z chwilą dokonania rejestracji. Termin nadsyłania prac upływa 6 kwietnia 2014 r.
Autorzy najlepszych prac wezmą udział w Finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 7-8 maja 2014 r. w Warszawie. Finaliści zostaną podzieleni na 4-osobowe drużyny, które wcielą się w role składu sędziowskiego. Zadanie finałowe polega na opracowaniu werdyktu w sprawie znanej już z kazusu eliminacyjnego i opracowaniu 4 argumentów prawnych przemawiających za werdyktem. Po półtoragodzinnej pracy w grupach każdy z członków grupy losuje po jednym argumencie opracowanym przez jego drużynę, a następnie przez godzinę przygotowuje indywidualne, 4-minutowe ustne wystąpienie, prezentujące i uzasadniające wylosowany argument. Na ostateczny wynik wypływ będą miały zarówno ocena pracy w grupie, jak i indywidualnych wystąpień. Jury będzie zwracać uwagę na umiejętność wypracowania wspólnego stanowiska podczas pracy grupowej, organizację pracy, a także sposób i poziom argumentacji.
Oprócz satysfakcji z wygranej, ciekawych wrażeń i bezcennych doświadczeń, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z pięciu zwycięzców uzyska możliwość odbycia miesięcznej, płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds, która ufunduje także drobne upominki dla wszystkich finalistów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Więcej szczegółów na: www.elsa.org.pl/lawgames

Autor: Agnieszka Lasota
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014, godz. 00:15 - Agnieszka Lasota