Tegoroczna dotacja przeznaczona zostanie na zakup innowacyjnego i profesjonalnego urządzenia wykonującego pomiary analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Analizator jest urządzeniem diagnostycznym wykorzystywanym w pracy szpitali, gabinetów lekarskich oraz profesjonalnych gabinetów dietetycznych.

- Ze środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski kupimy najlepszy analizator jaki istnieje na rynku, dzięki temu nasza baza dydaktyczna, na nowo uruchamianym kierunku dietetyka, będzie jeszcze lepiej wyposażona - podkreśla Pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL. Jak dodaje, przyznanie grantu przez władze samorządowe wskazuje, że Filia KUL w Stalowej Woli jest w gronie instytucji naukowych realnie wpływających na rozwój nauki na Podkarpaciu. Jesteśmy ważnym partnerem w tym obszarze i to nas cieszy - podkreśla prof. Wyrostkiewicz.

Zakupione urządzenie wzmocni praktyczny proces kształcenia na kierunku dietetyka, na który trwa aktualnie nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Szczegóły dotyczące rekrutacji i aktualne informacje dla kandydatów na studia dostępne są na stronie kandydat.kul.pl

Autor: Wojciech Wciseł
Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021, godz. 08:32 - Ewa Kula