UWAGA: finału IV ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół" ONLINE 27.05.2020 r. godz. 12:00


Kolejna ważna wiadomość!

Laureaci IV ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół" uhonorowani zostaną także Pszczelarskimi Oscarami. Statuetki wysłaliśmy już na adresy Waszych szkół. Prosimy pracowników szkół, którzy będą odbierać przesyłki ze statuetkami, aby otworzyli je przy kurierze. Przesyłki były nadane pocztą w opcji "ostrożnie" . Były też ubezpieczone. W sytuacji gdy statuetka uległa uszkodzeniu tylko protokół podpisany przez kuriera upoważnia do wszczęcia procedury reklamacyjnej! Więcej o statuetkach: https://www.kul.pl/statuetka,18832.html


Uwaga, uwaga!

Mamy to, czyli ostateczne wyniki finału naszego konkursu. W finałowym rozdaniu o losach laureatów rozstrzygnęły dogrywki: jedna w grupie ponadpodstawowej (dzięki której wyłoniliśmy laureatów miejsca 2 i 3) oraz dwie w grupie podstawowej (tutaj walka toczyła się o 3 miejsce). Poniżej przedstawiamy ostateczne wyniki IV ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół". Dziękujemy za Wasz trud i przygotowania, wszystkim gratulujemy dostania się do finału, a laureatom składamy serdeczne gratulacje. 

 

 

Wysyłkę nagród rozpoczniemy w czerwcu. Będą to upominki dla: wszystkich uczestników finału, nagrody książkowe do bibliotek szkolnych, albumy ,,Atlas roślin miododajnych" (pod red. Marka Pogorzelskiego) i gry planszowe ,,Uniwersytet"  dla uczniów, którzy zajęli IV miejsca i oczywiście nagrody główne dla laureatów. Wszystkie paczki będą przesyłane na adresy szkół, do których uczęszczają finaliści. Po odebraniu nagród ze szkół zachęcamy do przesyłania Waszych zdjęć z nagrodami, które umieścimy na stronie konkursu oraz jego profilu na Facebooku :) Laureaci będą jednak mieli jeszcze jeden obowiązek: w paczkach znajdą się protokoły odbioru Waszych nagród, które musicie wypełnić, podpisać i NIEZWŁOCZNIE do nas odesłać za pośrednictwem szkoły (skan+wersja papierowa).

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu laureaci (miejsc 1-3) nie mogą już brać udziału w kolejnych edycjach konkursu.


 

Konkursowicze!

Wasza walka o miejsca nadal trwa, ponieważ dogrywka jeszcze nie wyłoniła laureatów. W związku z tym o godz. 14:00 dzisiaj (28.05.2020) odbędzie się kolejna rozgrywka. Jeżeli wynik nadal będzie taki sam wówczas o wygranej decyduje czas odpowiedzi. Wygrywa ten, kto udzieli odpowiedzi w najkrótszym czasie.


Szanowni Państwo,

Dzisiaj (27 maja 2020) odbył się finał online IV ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Ale rywalizacja nadal trwa :) Już jutro (28 maja 2020 godz. 10:00) czeka nas dogrywka, która wyłoni laureata 3 miejsca w kategorii podstawowej i laureatów 2 i 3 miejsca w kategorii ponadpodstawowej. Dogrywka przeprowadzona zostanie na tej samej stronie internetowej, gdzie odbył się dzisiejszy konkurs. Życzymy powodzenia! Poniżej zestawienie wyników końcowych z Waszych dotychczasowych zmagań (kolorem zaznaczyliśmy nazwiska uczniów, których dotyczy dogrywka).

 


Uwaga Konkursowicze!

 

W poniedziałek 25 maja 2020 wszyscy logujemy się o godz. 12:00 na stronie http://pszczelawola.edu.pl/ gdzie przeprowadzony zostanie krótki test próbny. Instrukcję logowania dostaliście na swoje adresy mailowe.

Na tej samej stronie w środę 27 maja 2020 odbędzie się finał konkursu ,,Bliżej pszczół".


Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją związaną  z Covid-19 i niemożnością przeprowadzenia IV konkursu ,,Bliżej pszczół” w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II  w terminie 28-29 maja 2020 r. Organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu konkursu online. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie adresów mailowych uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu do 10 maja 2020 r.  W celu weryfikacji uczniów informacja o adresie mailowym uczestnika powinna zostać wysłana z podanego w zgłoszeniu maila. Żeby konkurs mógł się odbyć w określonym dniu i godzinie musimy wprowadzić maile do platformy konkursu online. Przesłanie maila będzie potwierdzeniem uczestnictwa w finale konkursu. Przewidujemy próbne logowanie kilka dni przed konkursem. Szczegóły podane zostaną wkrótce w nowym regulaminie. Nagrody wraz z dyplomami przesłane zostaną na adresy szkół laureatów. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej konkursu www.kul.pl/KULmaUL oraz Facebooka.

 

Organizatorzy

Konkursu ,,Bliżej pszczół”

 

 


Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.


Wyniki etapu szkolnego IV ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół":


Konkurs będzie odbywał się w 2 grupach wiekowych:

 

  • dla uczniów szkół podstawowych (klas 7 i 8)
  • dla uczniów szkół ponadpodstawowych (klas 1-4)


Termin zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 23 grudnia 2019 r.


Nagrody dla uczniów szkół podstawowych:

 

  • nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce),
  • przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego,
  • udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy.

 

 

Nagrody dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

 

  • indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu KUL,
  • nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

 

Nagrody w IV ogólnopolskim konkursie ,,Bliżej pszczół" są finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie 

 

wfos

 


Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem:

Marszałka Województwa Lubelskiego honorowy_patronat_marszalka_wojewodztwa_lubelskiego
Wojewody Lubelskiego wojewoda_lech_sprawka_patronat
Lubelskiego Kuratora Oświaty patronat_kurator_oswiaty
Ministra Edukacji Narodowej logo_minister
Starosty Lubelskiego patronat_starosty_poziom
Prezydenta Miasta Lublin patronat_prezydenta_lublin
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ministerstwo_rolnictwa_i_rozwoju_wsi.svg
Ministra Klimatu logo_ministerstwo_klimatu_poziom
Autor: Agnieszka Trepka
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021, godz. 10:38 - Agnieszka Trepka