MARATON FILMOWY

Dnia 10 czerwca odbędzie się maraton filmowy.

Miejsce Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, aula im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Start: godzina 18.00.

 

WSTĘP BEZPŁATNY

 

Oto filmy, które zostaną wyświetlone:

 

"Wall Street: Pieniądz nie śpi"


     

      Kontynuacja “Wall Street” Olivera Stone’a, jednego z kluczowych filmów lat 80-tych. Michael Douglas ponownie w roli Gordona Gekko, która przyniosła mu Oscara, a partnerują mu: Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Frank Langella i Josh Brolin.
      Gdy światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu, młody makler z Wall Street Jake Moore (Shia LaBeouf) pozyskuje do współpracy skompromitowanego Gordona Gekko, który to odsiadywał wyrok za oszustwa finansowe. Zafascynowany jego wykładem i książką "Czy chciwość jest dobra?" prosi go o pomoc w podwójnej misji: chce zapobiec nadciągającemu kryzysowi i odnaleźć tych, którzy doprowadzili do śmierci jego mentora.

      "Wall Street : Pieniądz nie śpi" to opowieść o pieniądzach i ludziach, którzy dla władzy i bogactwa zrobią wszystko. Także o mężczyźnie, który pragnie naprawić kontakty z córką, a jednocześnie kusi go perspektywa dawnego życia.

 

  "Amok"

 


      W 1993 roku polska giełda przez wiele miesięcy była Ziemią Obiecaną, miejscem, gdzie niemal każdy zainwestowany grosz opłacał się stukrotnie. W tym okresie zrodziły się pierwsze giełdowe fortuny - a sumy liczone w milionach dolarów powoli przestawały robić wrażenie. W tej scenerii rozgrywa się akcja filmu "Amok".
      Młody dziennikarz radiowy - Maciek (Rafał Maćkowiak) - dostaje od szefa polecenie zrobienia reportażu o giełdzie. Poznaje tam Maxa (Mirosław Baka), który zgadza się opowiedzieć mu o mechanizmach, układach i postaciach tego środowiska. Sam jest graczem o niejasnej przeszłości, który odnosi na giełdzie spektakularne sukcesy. Młody dziennikarz z dnia na dzień zaczyna ulegać fascynacji światem wielkich pieniędzy. Stopniowo zapomina o reportażu, staje się oschły, zamknięty, cyniczny. Tymczasem Max jest w trudnej sytuacji; gotówka, którą obraca na giełdzie, należy do niego. Przyciśnięty do muru musi zrobić "wielki numer". Prosi Maćka o pomoc. Maciek - choć nie ma już złudzeń co do natury działań przyjaciela - zostaje po jego stronie. Niewiele ma już do stracenia: wcześniej stracił ulubioną pracę dziennikarza radiowego, potem opuściła go ukochana dziewczyna. Teraz musi rozegrać walkę o własną duszę. Stając na rozdrożu, musi wybrać, którą drogę życiową wybierze. Okazuje się, że jest to sprawa życia i śmierci.


Wejście za okazaniem legitymacji studenckiej.

Autor: Anna Zięba
Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011, godz. 19:54 - Anna Mizak