Asystent w Katedrze Kultury Medialnej

 

kontakt: pawel.wieczorek@kul.pl

 

Dziennikarz, redaktor i badacz mediów. Absolwent studiów magisterskich kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 1992-1996 kierował działem Public Relations w międzynarodowej firmie Spedpol Polska (teraz: DB Schenker Poland). Następnie z autorami Maciejem Zembatym i Jackiem Janczarskim tworzył telewizyjne programy satyryczne (1996-1997). Od 1998 roku dziennikarz i redaktor Gazety Wyborczej. W latach 2003-2011 redaktor, potem szef działu Wydarzenia w tygodniku Przekrój. Następnie trener (media relations, dziennikarstwo), doradca oraz niezależny autor publikujący w czasopismach, m.in. w Tygodniku Powszechnym, Wprost, Newsweeku. Od 2012 roku rozwija zainteresowania naukowe związane z dziennikarstwem i mediami: publikacje w recenzowanych czasopismach i książkach, wykłady akademickie. Jest członkiem zespołu kwartalnika naukowego Kultura Popularna. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą specyfice dystrybucji newsa poprzez media społecznościowe.

Należy do organizacji branżowych i naukowych: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Press Club Polska, Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.

Zainteresowania naukowe: informacyjne role social mediów, procesy zmian w mediach nowych i tradycyjnych, aspekty pracy współczesnego dziennikarza.

Więcej o mgr Paweł Wieczorek

Autor: Małgorzata Sławek-Czochra
Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021, godz. 20:21 - Małgorzata Sławek-Czochra