Uczestnikami projektu są osoby reprezentujące poniższe grupy społeczne i zawodowe:

 

1. Pracownicy partnerskich uniwersytetów oraz pracownicy instytucji kultury z Polski i Ukrainy, którzy będą uczestniczyć w treningach oraz wizytach studyjnych w Lublinie i Iwano-Frankiwsku. Łącznie uczestnikami będzie 20 osób, w tym 6 pracowników muzeów w Polsce i 4 pracowników muzeów na Ukrainie oraz 6 pracowników Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku.

 

2. Osoby z wadami wzroku z Polski (10 osób) i z Ukrainy (10 osób), które będą uczestniczyć w treningach w Lublinie i w Iwano-Frankiwsku (w tym - w zajęciach warsztatowych), a także w wycieczkach z przewodnikiem. Z Polski będą to zarówno studenci, jak i uczniowie szkół średnich oraz członkowie Polskiego Związku Niewidomych z Lublina. Z Ukrainy

 

3. Przewodnicy turystyczni z Polski (2 osoby) i Ukrainy (2 osoby), którzy będą uczestniczyć w treningach.

 

4. Ponadto, 100 osób będzie uczestnikami konferencji w Lublinie, będącej podsumowaniem projektu i efektów jego realizacji. Uczestnicy (80 z Polski, 20 z Ukrainy) to: polscy i ukraińscy uczestnicy projektu, przedstawiciele muzeów, galerii sztuki, pracownicy polskich instytucji kultury, artyści, organizacje zrzeszające osoby z wadami wzroku.

 

Ponadto, efekty projektu będą oddziaływać pozytywnie na takie grupy osób, jak:

1. Pracownicy muzeów i galerii sztuki

2. Pracownicy szkół artystycznych.

3. Osoby słabo widzące.

4. Osoby niewidome.

Autor: Grzegorz Tutak
Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020, godz. 13:18 - Kamil Dębiński