Bł. Jerzy Popiełuszko Nasz Kapelan - miałby dzisiaj 70 lat

Ks. Jerzy urodził się 14 września 1947 roku.

W Suchowoli i Okopach (rodzinnej wsi) dobyły się dwudniowe obchody 70. urodzin patrona i kapelana NSZZ „Solidarność” bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 

2017-09-14 Czytaj dalej...

Pożegnanie śp. prof. Alfonsa Pilorza - przewodniczacego OZ NSZZ "Solidarność" KUL w latach 1994-1997

    Żegnamy Ciebie Profesorze w imieniu „Solidarności” Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dla której od początku byłeś symbolem pielęgnowania życia w wielu wymiarach. Rozpocząłeś studia w KUL 1948 roku, czyli w młodym, bo przecież 30-letnim uniwersytecie, którego mottem w niepodległej Polsce była i jest służba Bogu i Ojczyźnie.

 

    Ty ponadto, młodzieńczym ideałem, wybrałeś rzetelną pracę u podstaw, aby Ojczyźnie ofiarować ludzi zdolnych do pielęgnowania wartości i służących dobru społecznemu.

 

    W życiu uniwersyteckim - byłeś zawsze rzeczowy, z aktualną wiedzą, którą nie sposób było pominąć przygotowując decyzje na różnych szczeblach uniwersytetu.

 

    Twoje subtelne, lecz przenikliwe spojrzenia z delikatnym uśmiechem - były przystanią dla wielu, którzy poszukiwali przewodnika w nauce o kulturze opowiedzianej ludzkim głosem; chociaż wiemy, że los nie skąpił Ci trudności; nigdy nie dawałeś do zrozumienia, że cierpisz.

 

    Było wręcz przeciwnie - heroizmem swej duszy inspirowałeś i przewodniczyłeś, także „Solidarności” KUL w początkach jej obecności.

 

    Z woli Boga - opuszczasz doczesny dom w przededniu 100-lecia KUL.

 

    Dzisiaj, w Twoim imieniu, z Tobą i dla Ciebie - prosimy Pana, aby zechciał przyjąć naukowe i ludzkie owoce Twojej pracy, na wieczność zaprosił do swojego stołu, a wszystkim zebranym dzisiaj w tej Świątyni, a najbliższym najbardziej – pozwolił godnie podjąć żałobę po Tobie.

 

    Do zobaczeni Profesorze – mówi Tobie „Solidarność”…

2017-07-31

Program rządu dla polskiej rodziny - Marian Król

Rodzina stanowi naturalny i niezastąpiony element struktury społecznej – jest jej podstawową komórką i ma fundamentalny wpływ na funkcjonowanie całego państwa. W życiu społecznym to ona stanowi podstawę dla istnienia i funkcjonowania narodu, wartości wyniesione z domu rodzinnego decydują o postawie obywateli wobec ojczyzny.

2017-02-02 Czytaj dalej...

Kapitał społeczny - dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL

Szukając odpowiedzi na pytanie o przyczyny wzrostu gospodarczego najczęściej podaje się kategorie ekonomiczne takie jak choćby polityka monetarna, stopy procentowe, wysokość podatków, polityka eksportowa i importowa etc. Czy te narzędzia są jednak wystarczające? 

2017-02-02 Czytaj dalej...

Akcja Przekazujemy Przedmioty Potrzebującym

Zapraszamy wszystkich pracowników do udziału w Akcji Przekazujemy Przedmioty Potrzebującym

 

- Oferty (zdjęcie z opisem) należy przysyłać na adres dsolidar@kul.pl wraz z kontaktem do właściciela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-08-04

Święto KUL-owskiej "Solidarności"

          Zwycięstwo niezależnej myśli w postaci narodzin masowego ruchu społecznego i powstania Związku dało nam wszystkim, przeżywającym ten czas w pamiętnym roku 1980, nadzieję, a także impuls do działania w sferze społecznej, niedostępnej w czasach „władzy ludowej”. 

 

 

2016-01-27 Czytaj dalej...

Wybory Przewodniczącego OZ NSZZ "Solidarność"

W dniu 01.06.2015 roku odbyły się wybory Przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Nowo wybranym Przewodniczącym jest dr Andrzej Januszewski  z Wydziału Nauk Społecznych - serdecznie gratulujemy!

 

Byłemu Przewodniczącemu dr. Tomaszowi Ożogowi gorąco dziękujemy za ofiarną pracę, oddanie i zaangażowanie w sprawy Związku, Pracowników i naszej Uczelni.

2015-06-02