Pogadanki o filozofii, odc. 2 - Trzy typy filozofów

Czy nazywając kogoś filozofem zawsze mamy na myśli to samo? Czy może jednak istnieją różne typy filozofów? Czy filozofów jest tylu, ile nurtów w filozofii? Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka pogadanek o filozofii.

2014-11-17

Wykłady Instytutu Filologii Słowiańskiej

Instytut Filologii Słowiańskiej KUL przygotował ofertę wykładów dla uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematyka dotyczy zagadnień kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w tych interesujących wykładach!

2014-11-17 Czytaj dalej...

Wizyta uczniów z Rybnika na KUL

W dniach 29-31 października 2014 r. młodzież klas trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego z Rybnika uczestniczyła w wizycie studyjnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wizyta ta jest elementem współpracy IV LO i KUL-u, w ramach której młodzież może uczestniczyć w zajęciach na uczelni oraz wziąć udział w konkursie o indeksy na wybrane kierunki studiów.

2014-11-17 Czytaj dalej...

Dzień KUL w Przemyślu

27 maja 2014 odbył się Dzień KUL w Przemyślu. Spotkanie miało miejsce w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Program Dnia był bardzo bogaty i zaowocował licznymi deklaracjami przyszłych spotkań na KUL.

2014-05-30 Czytaj dalej...