Laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

Miło nam poinformować, że w etapie szkolnym VI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego uczestniczyło prawie 300 uczniów, a w etapie finałowym – 70 uczniów z ponad 25 szkół z całej Polski, m.in. z Nowej Soli, Świnoujścia, Sosnowca, Łodzi, Rabki Zdrój, Oświęcimia, Kraśnika, Lublina i okolic.

2018-07-24 Czytaj dalej...

Zostań liderem ekonomii!

Chcesz rozwijać swoją przedsiębiorczość? Chcesz zdobyć wiedzę o pieniądzu i obrocie bezgotówkowym? Jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej?

Weź udział w projekcie „Lider ekonomii”, który umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności w zakresie finansów i bankowości. 

Projekt jest realizowany przez Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji KUL we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Więcej

2018-02-06

Warsztaty z argumentacji i krytycznego myślenia

W ramach organizowanej przez Wydział Filozofii KUL i organizację ArgDiaP konferencji Argumentacja i retoryka klasyczna. ArgDiaP 2017 z inicjatywy Interdisciplinary Graduate School on Argumentation and Rhetoric 25. października 2017 r. odbyły się warsztaty z argumentacji i krytycznego myślenia pt. Argumentacja na lekcjach języka polskiego i matematyki jako sposób rozwijania umiejętności złożonych.

 

Więcej

2017-10-31

Wernisaż i wystawa powarsztatowa pisania ikon

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

 

 

Więcej

2017-05-16

Debata „Czy wolna wola jest iluzją?"

Czy wolna wola jest iluzją?Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki w ramach cyklu wykładów „Lubię mój umysł" zaprasza na otwartą debatę „Czy wolna wola jest iluzją?". W debacie udział wezmą filozof dr hab. Przemysław Gut, prof. KUL oraz neuropsycholog dr Paweł Stróżak. Debata odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy również uczniów.

2017-05-15

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

Miło nam poinformować, że w etapie szkolnym V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego uczestniczyło prawie 700 uczniów, a w etapie finałowym – 70 uczniów z 30 szkół z całej Polski, m.in. z Poznania, Lubina, Oświęcimia, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Kielc, Warszawy, Kraśnika, Lublina i okolic.

 

Wyniki finału V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

  1. Artur Matyjasek (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  2. Jakub Tarkowski (Zespół Szkół nr 2 im. M. Reja w Kraśniku)
  3. Juliusz Kruk (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie)
  4. Maksymilian Kulicki (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  5. Szymon Antoniak (I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie)
  6. Rafał Szulc (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  7. Michał Borowski (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  8. Szymon Stasiak (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  9. Mikołaj Bocheński (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie)
  10. Magda Grysza (I LO im. S. Staszica w Lublinie).

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Więcej

2017-04-10 Czytaj dalej...

Konkurs "Być jak autystyczny hipster"

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

 

 

2017-04-10

LIX Tydzień Filozoficzny - Źródła filozofii europejskiej

W dniach 3-7 kwietnia 2017 r.  na KUL odbędzie się 59. Tydzień Filozoficzny. Jest to wydarzenie, które ma przybliżyć wybrane aspekty refleksji filozoficznej oraz popularyzować filozofię i stworzyć przestrzeń do wymiany myśli. Początki Tygodnia sięgają 1958 roku, co czyni go jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce. Koło Filozoficzne Studentów KUL, będące głównym organizatorem, gościło przez ten czas wielu wybitnych przedstawicieli filozofii polskiej, wśród których wymienić można Romana Ingardena, Tadeusza Czeżowskiego, Władysława Tatarkiewicza, Józefa Tischnera czy Karola Wojtyłę.

2017-03-17 Czytaj dalej...

Zostań liderem ekonomii!

Chcesz rozwijać swoją przedsiębiorczość? Chcesz zdobyć wiedzę o pieniądzu i obrocie bezgotówkowym? Jestem uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej? Weź udział w projekcie „Lider ekonomii” realizowanym przez  Centrum Studiów Podyplomowych KUL. Projekt nie tylko umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej (wykłady), ale również praktycznej (warsztaty). Pierwszy wykład „Historia pieniądza i bankowości centralnej” odbędzie się 30 listopada 2016 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

 

Projekt jest  realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

2016-11-28 Czytaj dalej...

Wykłady z kultury i historii ukraińskiej i rosyjskiej dla szkół

Jak wyglądają rosyjskie święta?, Wenecja Północy, czyli niezwykły urok Sankt Petersburga lub też Kozaczyzna i Kozacy - historia na wesoło. To tylko niektóre z propozycji wykładów dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jakie w tym roku akademickim przygotował Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. W ofercie Instytutu znajduje się prawie 30 wykładów dotyczących kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Uczestnictwo w prelekcjach jest nieodpłatne, a mogą się one odbywać zarówno na KUL, jak i w szkołach. Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do kontaktu.  

 

Więcej

2016-11-21