Ks. prof. Andrzej Szostek uhonorowany Angelusem

szostek-zdj.Ks. prof. Andrzej Szostek został uhonorowany statuetką Angelusa Lubelskiego za całokształt twórczości. To już 13. edycja nagrody, przyznawanej ludziom, „którzy swoją postawą przywracają nadzieję i szacunek dla każdego człowieka”. Statuetka „Angelusa” to wykonana z brązu uskrzydlona postać człowieka, symbolizująca Anielskiego Posłańca. Wśród dotychczas nagodzonych są m.in. naukowcy, artyści, dziennikarze, społecznicy i przedsiębiorcy. Uroczysta gala wręczenia Angelusów odbyła się 18 marca 2018 r. na Zamku Lubelskim.

2018-03-20

Naukowcy z KUL członkami gremiów Konferencji Episkopatu Polski

Konferencja Episkopatu Podczas odbywającego się w Warszawie 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski ks. bp dr hab. Józef Wróbel, prof. KUL (Instytut Teologii Moralnej) został wybrany Przewodniczącym Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych. Z kolei ks. bp dr hab. Wiesław Śmigiel, prof. KUL (Katedra Teologii Pastoralnej) stanął na czele Zespołu Biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

 

 

2018-03-14 Czytaj dalej...

Studenci prawa KUL najlepsi w Polsce

I National Client Consultation CompetitionStudenci prawa KUL zwyciężyli w  Ogólnopolskim KonkursieI National Client Consultation Competition, którego finał odbył się 11 marca 2018 r. na KUL. W konkursie wzięły udział drużyny z całej Polski. Reprezentacja KUL w składzie: Ewelina Oleszek i Ali Riza Öztürk zdobyła I miejsce w rywalizacji grupowej. Przedmiotem tegorocznego konkursu była problematyka prawa zobowiązań: Conracts: Mistakes and otherbases for performance. Konkurs prowadzony był w języku angielskim. Do sukcesu studentów KUL przyczynił się dr Delaine Swenson, prof. KUL, opiekun naukowy drużyny.

 

Zwycięscy etapu krajowego będą reprezentowali nasz kraj w etapie międzynarodowym (International Client Consultation Competition), który w tym roku odbywał się będzie w Maastricht 11-14 kwietnia 2018 r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

2018-03-12

Kobiety na medal

Miło nam poinformować, że w Dniu Kobiet doceniona została działalność dwu wykładowczyń KUL:

  • Dr hab. Agata Błachnio, Kierownik Katedry Psychologii Emocji i Motywacji, została laureatką szóstej edycji plebiscytu organizowanego przez lubelską redakcję Gazety Wyborczej i miasto Lublin. Jego celem jest „wyróżnianie i promowanie zjawiska szczególnej aktywności kobiet w Lublinie - szczególnie w nauce i biznesie”.
  • Dr Katarzyna Braun, adiunkt w Katedrze Pedagogiki Chrześcijańskiej, wolontariuszka w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej KSM  Archidiecezji Lubelskiej oraz w Centrum Wolontariatu w Lublinie, otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin, którym wyróżniane są osoby przyczyniające się swoją aktywnością do rozwoju i promocji Lublina.

Gala wręczenia medali miała miejsce 8 marca 2018 r. w Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

 

Bardzo serdecznie gratulujemy!

2018-03-12

Studenci prawa kanonicznego KUL zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego

Studenci prawa kanonicznego KUL zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego, którego finał odbył się 7 marca na UKSW w Warszawie.

Konkurs składał się z czterech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnych na wskazane przez komisję zagadnienia, pytania opisowego oraz kazusu, a uczestnicy byli oceniani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. I miejsce w rywalizacji grupowej zdobyła drużyna w składzie: Malwina Kędracka i Sabina Karp (studentki IV i V roku prawa kanonicznego) oraz Kamil Niedziałkowski (student IV roku). Indywidualnie najlepsza w Polsce okazała się Malwina Kędracka, a III miejsce w tej kategorii zajęła Sabina Karp. Przedmiotem tegorocznego konkursu było prawo kanonizacyjne, a za sukcesem studentów KUL stoi opiekun naukowy drużyny - dr Lidia Fiejdasz-Buczek.

 

Serdecznie gratulujemy!

2018-03-12

Wyróżnienie dla absolwenta WPPKiA w konkursie Szefa ABW na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego

Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL mgr Rafał Podolak otrzymał wyróżnienie za pracę magisterską Dopuszczalny zakres kontroli operacyjnej w systemie praw człowieka w VII edycji ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Praca została wyróżniona spośród zgłoszonych 43 prac dyplomowych z całej Polski.

 

Serdecznie gratulujemy!

2018-03-09

Wyróżnienie dla KUL w konkursie Genius Universitatis 2018

Genius Univeristatis dla KULPo raz pierwszy w historii działania promocyjne KUL zostały dostrzeżone na arenie ogólnopolskiej. Przygotowana z okazji jubileuszu uczelni impresja filmowa „Od 100 lat jest KUL” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej Genius Universitatis 2018 w kategorii video online. Oceniając film członek konkursowego jury Jacek Szlak powiedział: „Film bardzo dobrze oddaje wartości katolickiej uczelni. Mocno podkreślono w nim także aspekt tworzenia wspólnoty. Dopasowany do marki, emocjonalny i podkreślający dziedzictwo uczelni”.

 

W siódmej edycji konkursu na najlepsze kampanie rekrutacyjne w siedmiu kategoriach wzięło udział 46 szkół wyższych, które przedstawiły 126 prac. Oceniając je jury brało pod uwagę nowatorstwo pomysłu, spójność z wartościami uczelni, czytelność i przyjazny charakter przekazu, wartość artystyczną i umiejętny dobór narzędzi.

2018-03-05

Studentka WMIiAK laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury

Inż. Anna Hudoba - absolwentka Gospodarki przestrzennej (I stopnia) i studentka Gospodarki przestrzennej (II stopnia) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu została laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury za pracę inżynierską Wpływ zagospodarowania przestrzennego na bezpieczeństwo ruchu drogowego w wybranym mieście średniej wielkości – na przykładzie Chełma Lubelskiego.

 

Serdecznie gratulujemy!

2018-03-01

Matvii Romaniuk zwycięzcą konkursu projektowego na Targach Gardenia

Studenci KUL na Targach GardeniaStudent III roku Architektury krajobrazu (I stopnia) Matvii Romaniuk został zwycięzcą konkursu projektowego w kategorii debiutant na Targach Gardenia w Poznaniu.

 

Nagrodzony projekt „Prostokąt zmysłów” jest wynikiem pracy na zajęciach "Projekt Konkursowy" i "Projektowanie obiektów architektury krajobrazu - Ogród szkolny oraz plac zabaw", prowadzonych przez dra inż. Piotra Szkołuta.

 

Natomiast w kategorii profesjonalista zwyciężył projekt pt. „Cztery pory roku” wykonany przez naszą Absolwentkę mgr inż. arch. kraj. Joannę Guzarę.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

2018-03-01

Grant MNiSW w konkursie Dziedzictwo Narodowe

Z przyjemnością informujemy, że projekt "Krytyczna edycja źródłowa III i IV tomu Dziennika czynności naczelnego wodza gen. Władysława Sikorskiego 1939-1943 przygotowany pod kierownictwem dr. hab. Jarosława Rabińskiego otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie Dziedzictwo Narodowe z roku 2017. Wysokość grantu to 761 420 zł.
 
Serdecznie gratulujemy!
2018-02-28