Habilitacja Magdaleny Szubielskiej

Rada Instytutu dyscypliny psychologia nadała 27.01.2022 r. Magdalenie Szubielskiej stopień doktora habilitowanego.
Główne osiągnięcie habilitacyjne Magdy dotyczyło zagadnień reprezentowania w wyobraźni kształtu i wielkości obiektów przez osoby niewidome od urodzenia. Badania tego obszaru są aktualnie kontynuowane, m.in. w ramach rozwoju autorskiej koncepcji mentalnej ręki jako mechanizmu wyobrażeniowego osób niewidomych od urodzenia (Szubielska, 2021), a także międzynarodowej współpracy badawczej z prof. Wenke Möhring z University of Education Schwäbisch Gmünd (w ramach projektu ALPHORN Narodowego Centrum Nauki i Swiss National Science Foundation) i prof. Delphine Picard z Aix Marseille University.

W związku z pandemią, w ramach świętowania – długi spacer w pięknych okolicznościach przyrody.

Autor: Emilia Zabielska-Mendyk
Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022, godz. 11:48 - Emilia Zabielska-Mendyk