23 grudnia 2020

Zbiórka dla Bernarda

Instytut Psychologii oraz Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL wspierają zbiórkę dla Bernarda Francuza.


Zachęcamy do jednorazowej lub długofalowej pomocy Rodzinie śp. Profesora
Piotra Francuza.

 

Więcej informacji w pliku pdf Zbiórka_dla_Bernarda_Francuza 

 

 

 


Księga kondolencyjna i wspomnienia o profesorze Francuzie

Wspomnienie Piotra

W imieniu pracowników i doktorantów Katedry Psychologii Eksperymentalnej, ale także całej społeczności akademickiej Instytutu Psychologii i Wydziału Nauk Społecznych KUL zapraszamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami o Profesorze Piotrze Francuzie, który odszedł nieoczekiwanie 14. listopada 2020 roku, poprzez wpis w księdze kondolencyjnej:

kul.pl/kondolencje_piotr_francuz

Wspomnienia, ale też zdjęcia można przesyłać także bezpośrednio na adres: wspomnienie.piotra@gmail.com

Chcemy aby pamięć o Piotrze pozostała żywa, mimo jego nagłego odejścia. Zachęcamy więc do udostępniania tej informacji, aby każdy kto miał możliwość poznać profesora Francuza miał możliwość zabrania głosu.

Odszedł od nas profesor Piotr Francuz

14. listopada 2020 nieoczekiwanie odszedł profesor Piotr Francuz.

 

    Piotr był nie tylko Kierownikiem Katedry i szefem, ale też mentorem i opiekunem, który motywował, zarażał pasją, ufał i otwierał przed nami drzwi do niezwykłego świata umysłu. Pełen życia, dobrej energii i otwartości na drugiego człowieka, zawsze ciekawy świata i stawiający kolejne pytania - odszedł zbyt szybko. Nie ma słów, aby wyrazić tę stratę. Żegnaj Piotrze, nic nie zapełni pustki po Tobie.

 

Pracownicy i Doktoranci Katedry Psychologii Eksperymentalnej

 

 


1 październik 2020

Nowy rok akademicki 2020/2021

Rok akademicki 2018/2019 w Katedrze i w Laboratorium rozpoczynamy w cieniu pandemii covid-19 w składzie: Paweł Augustynowicz, Andrzej Cudo (etat w ramach SONATINA), Paweł Fortuna, Piotr Francuz, Agnieszka Fudali-Czyż, Natalia Kopiś, Paweł Stróżak, Magda Szubielska (na rocznym urlopie naukowym), Przemek Tużnik, Emilka Zabielska-Mendyk i Darek Zapała (pracownicy etatowi) oraz Marta Jaśkiewicz, Karina Ozga, Marta Ratomska, Kateryna Shchehelska, Marcin Wojtasiński (doktoranci).


15 czerwca 2020

Sonata 15

Wniosek Badanie wzorców aktywności fal mózgowych podczas kinestetycznych wyobrażeń ruchowych z zastosowaniem interfejsów haptycznych i pomiaru EEG (2019/35/D/HS6/03077) przygotowany przez Darka Zapałę otrzymał finansowanie w konkursie Sonata 15 Narodowego Centrum Nauki. Gratulujemy!

 


30 marca 2020

Staż międzynarodowy

Od grudnia 2019 do marca 2020 roku Andrzej Cudo odbył staż naukowy w International Gaming Research Unit, w Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii pod opieką prof. Marka D. Griffithsa. W ramach współpracy Andrzej realizuje badania naukowe dotyczące nadmiernego korzystania z nowoczesnych mediów oraz zaangażowania w gry komputerowe.


26 marca 2020

ALPHORN - NCN

Magda Szubielska uzyskała finansowanie grantu w ramach konkursu ALPHORN, na polsko-szwajcarskie projekty badawcze, pt. Skalowanie przestrzenne u dzieci i dorosłych: Rola modalności percepcyjnej, doświadczenia wizualnego i stylu poznawczego. Projekt będzie realziowany we współpracy z Dr. Wenke Möhring z Universität Basel.


24 luty 2020

Stypendium Rządu Francuskiego

Magda Szubielska otrzymała stypendium Rządu Francuskiego na 2020 rok. W ramach stypendium Magda współpracuje z prof. Delphine Picard z Aix Marseille University, z którą realizuje badanie dotyczące zmian w cechach rysunków tworzonych przez dzieci w wieku 5 - 9 lat i osoby dorosłe w warunkach wzrokowych i dotykowych.


6 lutego 2020

NAWA: PROM

W ramach konkursu PROM – międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej stypendia wyjazdowe na naukowe pobyty zagraniczne otrzymali: Marta Jaśkiewicz, Natalia Kopiś, Karina Ozga, Paweł Augustynowicz, Paweł Stróżak i Darek Zapała.


15 stycznia 2020

Uzależnienie od gier pod lupą

Ministerstwo Zdrowia przyznało środki na realizację projektu: Zaangażowanie w komputerowe gry akcji, a uzależnienie od gier komputerowych: moderująca rola depresji, samotności oraz stylu radzenia sobie ze stresem. Badania porównawcze między kobietami i mężczyznami grającymi w gry komputerowe, finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Projekt realizować będą: Andrzej Cudo, Mateusz Dobosz, Małgorzata Torój, Marcin Wojtasiński, Emilia Zabielska-Mendyk (kierownik projektu).