Premiera książki "Piękno umysłów"

KUL, Aula kard. Wyszyńskiego (GG-150) Aleje Racławickie 14, godzina 18-20.00

Nikt, kto poznał Piotra Francuza, nie ma wątpliwości, że był on wyjątkową postacią.
"Mówił otwarcie, wprost i do rzeczy. Jeśli szukał prawdy rozwiązując problem naukowy, to pytał do upadłego. Jeśli bronił ważnej sprawy, to w sposób bezkompromisowy. Jednocześnie tworzył i zdobywał wiedzę z dziecięcą ciekawością, zachwytem i entuzjazmem oraz wybitnie dojrzałym warsztatem metodologicznym. Miał wyjątkowy dar nie tylko inspirowania, ale i nauczania."

Jako jego uczniowie i współpracownicy bardzo szybko po odejściu Profesora postanowiliśmy wydać książkę poświęconą jego pamięci. Chcieliśmy w ten sposób uwiecznić otrzymane od niego lekcje, wyrazić wdzięczność i życzenie, aby naukowy duch i charyzma Piotra inspirowały kolejne pokolenia naukowców.

Teraz mamy zaszczyt zaprosić na oficjalną premierę naszej książki. Będziemy mówić o zawartych w niej tekstach i kulisach ich powstawania. Będziemy wspominać Piotra i wspólnie szukać kontynuacji dróg naukowych poszukiwań, którymi swego czasu prowadził nas legendarny Profesor Francuz.

Cytat pochodzi z książki "Piękno Umysłów. Pamięci Piotra Francuza" wydanej przez TN KUL pod redakcją dr. Pawła Fortuny i dr Marty Szewczyk.
Autor: Emilia Zabielska-Mendyk
Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022, godz. 21:15 - Emilia Zabielska-Mendyk