„Project Tuscia - I segreti dell'Etruria attraverso gli occhi di uno storico dell'arte”

18 stycznia 2022 (wtorek) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie online pt. „Project Tuscia - I segreti dell'Etruria attraverso gli occhi di uno storico dell'arte”. Gościem spotkania będzie Dott. Siegfried Junior Hobel, archeolog i historyk sztuki, twórca Project Tuscia.

Prezentacja oraz całe spotkanie będzie prowadzone w języku włoskim i zorganizowane zostanie w ramach dopełnienia treści nauczanych na specjalizacji „Język włoski w kulturze i turystyce” na kierunku Italianistyka.

Link do Wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1lPoOBIGz

 

 

 

 


Tryb kształcenia od 20 XII 2021 do 7 I 2022

W związku z utrzymującą się liczbą zachorowań na COVID-19 w Polsce, od 20 grudnia 2021 r. do 7 stycznia 2022 r. wszystkie zajęcia dydaktyczne na wszystkich trybach i rodzajach studiów prowadzi się wyłącznie w formie zdalnej, zgodnie z zasadami określonymi w § 5 i 6 Zarządzenia Rektora KUL z dnia 28 lipca 2021 r. w sprawie organizacji kształcenia w roku akademickim 2021/2022.
 
 

Kiermasz i koncert "Dar serca dla Laury" 15 XII 2021

W imieniu studentów Hispanistyki KUL zapraszamy na kiermasz i koncert charytatywny, który odbędzie się 15 grudnia br. w Collegium Norwidianum i CTW 113.

 

Czytaj dalej...

Święta w krajach romańskich 14 XII 2021

 

W imieniu Koła Naukowego Romanistów KUL serdecznie zapraszamy na wydarzenie pt. "Święta w krajach romańskich".

Wtorek, 14 grudnia, godz. 9:00-12.00, sala CTW-113.

Do zobaczenia!

Czytaj dalej...

Spotkanie "La Lupa Capitolina", 23 XI 2021

Katedra Akwizycji i Dydaktyki Języków zaprasza spotkanie z Dott.ssą Francescą Ceci, pracownikiem naukowym Muzeów Kapitolińskich, archeologiem i specjalistą numizmatykiem, która przedstawi prezentację pt. „La Lupa Capitolina: la storia di una statua divenuta simbolo di Roma". Spotkanie w formie online odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godzinie 17.00. Wydarzenie przeznaczone jest dla zainteresowanych studentów oraz prowadzących Italianistyki, Filologii romańskiej oraz Hispanistyki. Prezentacja oraz spotkanie będzie prowadzone w języku włoskim.

 

Czytaj dalej...

Maraton Baudelairowski, 5 XI 2021

 

plakat_maraton_baudelaire_948x1342

W tym roku świętujemy 200. rocznicę urodzin Charles’a Baudelaire’a (1821–1867). W obchodach, objętych patronatem Club des Dix-Neuviémistes, biorą udział ośrodki romanistyczne oraz koła studenckie z całego kraju. W ich imieniu serdecznie zapraszamy na jubileuszowy maraton czytania tekstów Poety, który odbędzie się w piątek 5 listopada 2021, o godz. 15:00, na platformie MS Teams. W programie znajdą się nie tylko wiersze ze słynnych Kwiatów zła, ale także poematy prozą z Paryskiego splinu, fragmenty z pism estetycznych oraz dzienników poufnych Baudelaire’a, a także muzyczne adaptacje jego utworów w wykonaniu studentów.

Filologię romańską KUL reprezentują prof. Edyta Kociubińska oraz studentki II roku: Teresa Kuleszowa i Julia Pojęta, członkinie Koła Naukowego Romanistów KUL.

Zapraszamy!

 

Program Maraton Baudelairowski 5 listopad 2021.pdf

 
 
 
 
 
 
Czytaj dalej...

Dr hab. Janusz Bień członkiem oraz wiceprzewodniczącym Rady NAWA w kadencji 2021-2025

Z radością informujemy, że dr hab. Janusz Bień, kierownik Katedry Językoznawstwa Romańskiego, został powołany na członka oraz wiceprzewodniczącego Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w kadencji 2021-2025. Serdeczne gratulacje!

 

IMG_0220


Philips Day - spotkanie dla studentów Filologii romańskiej, 26 X 2021

Zapraszamy na spotkanie z Campus rekruterkami, które zaprezentują firmę Philips oraz oferowane programy praktyk i staży. Więcej: Philips Day.pdf


Koło Naukowe Romanistów w jury konkursu Prix Goncourt : le choix de la Pologne 2021

 

Z przyjemnością informujemy, iż członkowie i sympatycy Koła Naukowego Romanistów KUL uczestniczą w 23 edycji konkursu Prix Goncourt : le choix de la Pologne 2021. Jury w składzie: Vanda Asipenka (przewodnicząca), Teresa Kuleszowa (wiceprzewodnicząca), Karolina Dudek, Alina Skapets, Julia Pojęta, Oliwia Rekiel, Filip Rychlik, Weronika Matyjasik, Marlena Pikul, Elżbieta Klimkiewicz, Katarzyna Tetlak, Maria Stępień spotkało się 15 października, by wybrać spośród 16 nominowanych pozycji najciekawszą ich zdaniem powieść, która powinna zwyciężyć w polskiej edycji prestiżowej francuskiej nagrody literackiej Prix Goncourt. Tegorocznym wyborem jury jest powieść La Carte postale autorstwa Anne Berest. Nasz werdykt zostanie zaprezentowany przez Vandę Asipenkę podczas obrad przewodniczących jury romanistyk z całej Polski, które odbędą się 22 i 23 października 2021 w Krakowie. Prace jury koordynowane są przez kuratora Koła Naukowego Romanistów KUL mgr Roksanę Słaby, natomiast opiekunem konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL jest prof. Edyta Kociubińska.


Wykład "Plejady": Frédéric Billet, Ambasador Francji w Polsce, 25 X 2021

W imieniu Akademickiego Towarzystwa Romanistów Polskich "Plejada" serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Ambasadorem, który wygłosi wykład pt. « La place des compétences linguistiques et culturelles dans la diplomatie » oraz odpowie na pytania słuchaczy.

Wykład odbędzie się dniu 25 października 2021 w godzinach 11.30-12.30.

Czytaj dalej...