Rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023

ZAPRASZAMY NA STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023

 

DIETETYKA (studia stacjonarne I stopnia) w Filii KUL w Stalowej Woli

 

PIELĘGNIARSTWO (stacjonarne I stopnia) - brak wolnych miejsc

 

PIELĘGNIARSTWO (stacjonarne II stopnia)

 

POŁOŻNICTWO (stacjonarne I stopnia) - brak wolnych miejsc

 

Szczegółowe informacje dla kandydatów dostępne są na stronie: kandydat.kul.pl


Rodzinny Festyn Zdrowotny w centrum Lublina

3 czerwca rozpoczęły się Lubelskie Dni Promujące Zdrowie, trwające do 10 czerwca. Wydarzenie zainaugurowane zostało na Rodzinnym Festynie Zdrowotnym przy Placu im. L. Kaczyńskiego. Na festynie nie mogło zabraknąć stanowiska Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL, reprezentowanego przez pracowników i studentów pielęgniarstwa oraz położnictwa. Nasi studenci wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glukozy we krwi, badali ostrość wzroku, instruowali w zakresie higieny jamy ustnej oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przyszłe położne pokazały jak prawidłowo nosić niemowlę w chuście, aby czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Osoby. które przybyły na festyn, mogły uzyskać wiele cennych porad w zakresie zdrowia i profilaktyki chorób.

Trzeba przyznać, że stanowisko i namiot KUL cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na szeroki wachlarz udzielanych porad oraz energię, uśmiech i aparycję naszych studentów.

Zainteresowała się nami nawet lokalna prasa (Dziennik Wschodni), co było doskonałą okazją do promocji studiowania kierunku pielęgniarstwo i położnictwo na KUL.

FOTORELACJA


Niech dzień dziecka trwa!

Chcieliśmy przedłużyć dzień dziecka dlatego 2 czerwca pracownicy Instytutu Nauk o Zdrowiu wraz ze studentami pielęgniarstwa udali się do Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Lublinie. Jest to dom dziecka o charakterze rodzinnym prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Kapucynek NSJ (https://kapucynkinsj.pl/lublin/).

Instytut Nauk o Zdrowiu objął dom swoim patronatem, zobowiązaliśmy się do współpracy i pomocy w zakresie opieki nad dziećmi oraz organizacji im czasu wolnego. Drugiego czerwca mieliśmy okazję zapoznać się z przebywającymi tam dziećmi (są naprawdę przesłodkie) oraz siostrami kapucynkami. Wizyta była bardzo sympatyczna, rozdaliśmy piękne prezenty a sami mogliśmy spróbować przepysznej kawy i ciast zrobionych przez siostry i ich wychowanków. W przydomowym ogrodzie sióstr spędziliśmy z dziećmi kilka godzin bawiąc się z nimi, rozmawiając i śmiejąc. Następne spotkania z dzieciakami i siostrami zostały ustalone i nasi studenci będą odwiedzać ich regularnie. To wspaniałe uczucie móc podarować komuś swój własny czas.

FOTORELACJA


Współpraca międzynarodowa

Instytut Nauk o Zdrowiu KUL nawiązał ścisłą współpracę z Medical College of Wisconsin w Stanach Zjednoczonych w zakresie wymiany akademickiej i badań medycznych, głównie w zakresie onkologii. Dr Katarzyna Czarnek z Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL i Stanisław Pisarski Pełnomocnik Rektora KUL  ds. strategii zapoczątkowali współpracę Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II  z MCW w zakresie wymiany akademickiej i badań medycznych, głównie w zakresie onkologii. Więcej informacji na stronie KUL.

Dr Katarzyna Czarnek, Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL uczestniczyła także w spotkaniu w dniu 6 czerwca 2022 r. w Rzymie, podczas którego KUL podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem „La Sapienza" oraz Polikliniką Gemelli. Szczegółowe informacje na stronie KUL.


Dzień Otwarty

28 marca 2022 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL przy ul. Konstantynów w Lublinie odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia odwiedzili nas licealiści zainteresowani ofertą naszego Uniwersytetu. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty oraz pokazy. Można było zobaczyć jak wygląda opieka nad noworodkiem w pierwszych chwilach życia, poćwiczyć badanie piersi na fantomach, wykonać podstawowe pomiary życiowe, a także obejrzeć techniki pobierania krwi i badanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. FOTORELACJA

Zmieniamy stereotyp, że Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to uczelnia o profilu humanistycznym. Możemy się również pochwalić doskonale wyposażonymi laboratoriami, z których korzystają studenci Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu, a naukowcy prowadzą różnorodne badania. 

Prowadzimy kształcenie na kierunkach: Pielęgniarstwo oraz Położnictwo.

 

Zapraszamy na KUL


Ćwiczenie czyni mistrza

Dziś na zajęciach ćwiczymy technikę zakładania wenflonów. Każda z nas nie mogła się już tego doczekać. Na razie odbywa się to na specjalnych trenażerach, sztucznych skórach i gąbkach z użyciem iluminatora naczyniowego (to taki specjalny skaner żył, który pozwala zlokalizować nawet mało widoczne naczynie krwionośne). Na początku nie robimy tego tak dobrze, jak wyszkolone pielęgniarki, ręce się trzęsą…. ruchy lekko nieskoordynowane☺, ale bardzo się staramy. Uważnie słuchamy uwag i podpowiedzi magistra prowadzącego zajęcia. Mamy nadzieję, że po solidnym treningu w warunkach sali demonstracyjnej będziemy przygotowane do założenia wenflonu prawdziwemu pacjentowi, wszak ćwiczenie czyni mistrza☺.

FOTOGALERIA