Sukces "Nocy Biologów"

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznej Nocy Biologów,

w której uczestniczyli pracownicy i studenci Instytutu Nauk o Zdrowiu.

 

FOTORELACJA

Czytaj dalej...

Pediatria jest trudna…?

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Studentek II roku Pielęgniarstwa z zajęć praktycznych z Pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.

Czytaj dalej...

Wizyta studentów w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Herberta w Lublinie

Ciepły, grudniowy dzień…

 

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy i właśnie w taki dzień tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia studenci Wydziału Pielęgniarstwa naszego Uniwersytetu wybrali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Herberta w Lublinie.

 

Chcieliśmy podzielić się radością z narodzenia Pana z ludźmi starszymi, potrzebującymi i chorymi.

 

Dla pacjentów ZOL-u przygotowaliśmy własnoręcznie robione kartki świąteczne, kolorowe aniołki (w wykonanie aniołków zaangażowana była nawet mama jednej ze studentek) i inne drobne upominki.

 

Mieliśmy okazję złożyć życzenia świąteczne zarówno pacjentom, jak i personelowi, który się nimi opiekuje. Było to popołudnie pełne życzliwości, dobroci i uśmiechu, ale również wzruszenia. Nasza wizyta wynikała z potrzeby serca, chcieliśmy aby wszyscy poczuli świąteczną atmosferę. Czasem wystarczy prosty gest, słowo i uśmiech do drugiego człowieka by było Boże Narodzenie.

 

Fotorelacja


Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

Studenci II roku Pielęgniarstwa naszego Uniwersytetu połączyli odbywanie zajęć praktycznych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym z mikołajkami. Dzieci hospitalizowane na oddziałach otrzymały od nich drobne upominki, słodycze i pierniczki. Było mnóstwo radości, zabawy i uśmiechów.

 

Czas przedświąteczny to nie tylko czas nauki, ale też czas dzielenia się z innymi życzliwością i dobrocią.

 

Na pewno za rok powtórzymy mikołajki, bo uśmiech dziecka jest bezcenny :))

 

Fotorelacja

 

 


Stypendia Zarządu Powiatu Włoszczowskiego dla studentów Pielęgniarstwa

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku Pielęgniarstwo (na III roku studiów pierwszego stopnia oraz I i II roku studiów drugiego stopnia). Stypendium jest przyznawane na okres 9 miesięcy, tj. od 1 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. Wysokość stypendium wynosi 1 000 zł miesięcznie.

ogloszenie_kierunek_pielegniarstwo

uchwala_i_regulamin_kierunek_pielegniarstwo

wniosek_studenci_pielegniarstwa


Stypendia Gminy Kluczbork dla studentów Pielęgniarstwa

plakat_stypendia2021

Gmina Kluczbork udziela stypendiów dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Proponowane stypendia wynosić będą 2000 zł miesięcznie dla studentów kierunków lekarskich, oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie dla studentów kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne i mogą się one łączyć z innymi stypendiami (np. stypendium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego). Warunkiem jest podjęcie pracy w kluczborskim szpitalu powiatowym po ukończeniu studiów. 

 

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

https://www.kluczbork.eu/1244,stypendia-dla-studentow-medycyny-pielegniarstwa-lub-ratownictwa-medycznego

https://www.facebook.com/Kluczbork/posts/3797551690294591

 

 

 


Uwaga studenci pielęgniarstwa!

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego przedłużył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku pielęgniarstwo. Wysokość świadczenia wynosi 1 000 zł miesięcznie. Stypendium jest przyznawane na okres 4 miesięcy
tj. od 1 marca 2021 r. do 30 czerwca 2021 roku. Wniosek należy złożyć do dnia 29 marca 2021 r.

Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku dostępne są na stronie pod tym linkiem

 

 

 


Powołanie Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu

Uprzejmie informujemy, że JM Ksiądz Rektor powołał Panią dr Kingę Kulczycką do pełnienia obowiązków Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL od dnia 15 lutego 2021 r.

 

Serdecznie gratulujemy!