Nowy pracownik

Od 01.03.2019 do zespołu Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia dołączył nowy pracownik: pani mgr Natalia Kajka. Serdecznie gratulujemy i witamy w naszym gronie.


Relacja z konferencji - Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konferencji „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, która odbyła się 17 i 18 września 2018 r. : https://www.youtube.com/watch?v=qbu2B4Rucnw&feature=youtu.be 

A także do obejrzenia fotorelacji: 

17-09-2018-dojrzalosc-psychiczna-spoleczna-i-religijna-czlowieka-xxi-wieku-sympozjum,gal_16819.html 

 


DOJRZAŁOŚĆ PSYCHICZNA, SPOŁECZNA I RELIGIJNA CZŁOWIEKA XXI WIEKU

 

 

 

Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, które rozpocznie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.psychologiapastoralna.pl.
Zachęcamy do przekazania informacji osobom, które mogą być zainteresowane tematyką sympozjum.
 
Wszystkie osoby, także uwzględnione już w planie wystąpień prosimy o wypełnienie poniższego kwestionariusza: Kwestionariusz zgłoszenia 
Czytaj dalej...

Psychologia i psychoterapia wobec wolności

 

psychologia-i-psychoterapia-wobec-wolnosci

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą książką autorstwa dr Krzysztofa Cieplińskiego. 

 

 

"Monografia dostarcza wielu argumentów zachęcających do kontynuowania dyskusji nad rozumieniem znaczenia „wolności” w wyjaśnianiu ludzkich zachowań i jej doświadczania  jako wskaźnika dobrostanu psychicznego. Szczególnie ważne dla dalszej dyskusji będą wyniki badań empirycznych. Trwają prace nad narzędziami badawczymi, a te przygotowane przez Autora monografii są obiecujące. Mam nadzieję, że publikacja zachęci innych badaczy do podejmowania takich prób, a psychoterapeutów do nowych refleksji nad celami psychoterapii."

 

Prof. dr hab. Jan Czesław Czabała


Empiryczny Zespół Badawczy ADHD

Empiryczny Zespół Badawczy ADHD - to grupa młodych naukowców z KUL-u i UMCS-u, którzy są przygotowywani do prowadzenia treningów poznawczych dla dzieci z ADHD.  Działa na naszej uczelni już od dwóch lat i jest prowadzony przez mgr Natalię Kajkę.
 
W tym roku akademickim liczy 57 studentów, którzy trzy razy w tygodniu prowadzą treningi koncentracji uwagi i pamięci dla dzieci z ADHD. 
 
Studenci mają możliwość:
* uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach dotyczących pracy z dziećmi z ADHD
* konsultować swoje pomysły i trudności w pracy dzieckiem
* analizować proces pracy konkretnego dziecko w trakcie treningów
* trenować swoje kompetencje psychologiczne w praktyce
* rozwijać umiejętności w pracy w grupie wraz z innymi trenerami
 
wszystko odbywa się pod opieką Kierownika Projektu. 
Aktualnie  Zespół przeprowadził treningi dla 30 dzieci.

Konferencja Research Methodology in Psychodrama and Action Methods

 

Pan dr Krzysztof Ciepliński w imieniu komitetu organizacyjnego konferencji Research Methodology in Psychodrama and Action Methods, która odbędzie się w dniach 23-26.02.2017 w Skopje, zaprasza do zapoznania się z programem konferencji. 

 

Czytaj dalej...

Nagrody Rektora

 

 

05.01.2017 zostały rozdane Nagrody Rektora. W tym roku nagrody te otrzymały między innymi doktorantki naszej Katedry; Pani mgr Natalia Kajka za działalność badawczą i organizacyjną oraz Pani mgr Joanna Grądziel za wieloletnie pełnienie funkcji sekretarza Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia.  

Serdecznie gratulujemy. 

Czytaj dalej...

Prośba o pomoc

Szanowni Państwo,

pracownik naszego Wydziału, dr Marek Gędek potrzebuje naszej pomocy w
walce z raklem.

Pan Marek od czterech lat walczy z bardzo rzadkim i agresywnym
nowotworem. Do tej pory przeszedł już 11 operacji i żmudne leczenie.
Pomimo choroby prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa
i Komunikacji Społecznej naszego Wydziału i pracuje naukowo.


Czytaj dalej...

Empiryczny Zespół Badawczy ADHD

Od stycznia 2016 w ramach Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia działa Empiryczny Zespół Badawczy ADHD. Jest to grupa młodych naukowców z KUL-u i UMCS-u, którzy są przygotowywani do prowadzenia treningów poznawczych dla dzieci z ADHD. 

 
Kierownikiem Projektu jest mgr Natalia Kajka, która interesuje się procesami hamowania reakcji u dzieci z ADHD oraz ich wpływem na funkcje wykonawcze i kontrolę zachowania. W swoich badaniach naukowych opiera się na koncepcji neuropsychologicznych deficytów hamowania reakcji u dzieci z ADHD R.A. Barkleya. 

 

Czytaj dalej...

Nasze publikacje

W sierpniu 2016 ukazała się praca zbiorowa Wyzwania i zagrożenia adolescencji . Wśród autorów znalazły się dr hab. Agnieszka Kulik, mgr Joanna Grądziel oraz mgr Marta Pieńkos. Panie przygotowały pracę pod tytułem: Psychospołeczne uwarunkowania radzenia sobie z gniewem u dziewcząt. 

Gratulujemy.