FEPTO Research Committee Meeting

W dniach od 6 do 9 października 2016 w Krakowie miało miejsce kolejne Spotkanie Komitetu Naukowego organizacji FEPTO, której aktywnym członkiem jest dr Krzysztof Ciepliński. Spotkanie zostało zatytułowane: Creativity in Psychodrama and Action Methods. Dr Ciepliński zaprezentował referat pod tytułem: Creativity in psychodrama and action metods research. 

 


Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniach 10-11 października 2016 członkowie Sekcji Psychoterapii Koła Naukowego Studentów Psychologii KUL, pod opieką Kuratora Pana dr Krzysztofa Cieplińskiego zorganizowali obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

 

Czytaj dalej...

37th STAR Conference

W dniach 6-8 lipca 2016 pracownicy i doktoranci Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia mieli przyjemność uczestniczyć w 37 Międzynarodowej Konferencji STAR, która odbyła się w tym roku w Zagrzebiu w Chorwacji. 

 

Czytaj dalej...

Nasze publikacje

W najnowszych numerze kwartalnika Seminare (tom 37, nr 1) ukazał się artykuł autorstwa Pań dr hab Agnieszki Kulik i mgr Natalii Kajki pod tytułem: Ekspresja emocji a subiektywny stan zdrowia. Regulacyjna rola oceny kontrolnej u kobiet.

Artykuł jest do wglądu pod adresem: http://www.seminare.pl/pdf/tom-37-1-06-kulik-kajka.pdf 

 

Gratulujemy.  


11th FEPTO CONFERENCE

W dniach od 13 do 15 maja 2016 dr Krzysztof Ciepliński miał przyjemność uczestniczyć w 11 Konferencji FEPTO, zatytułowanej: Shedding Light on the Shadows. Voicing the Unspoken in Psychodrama. Konferencja odbyła się w Maratonie w Grecji. 


FEPTO Research Committee Meeting

Dr Krzysztof Ciepliński był jednym z organizatorów i uczestników FEPTO Research Committee Meeting, które odbyło się w dniach od 25 do 28 lutego 2016 w Helsinkach w Finlandii. 

 

Czytaj dalej...

Zaproszenie

Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa "Ukryty Skarb"w Lublinie, Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Katedra Pedagogiki Specjalnej KUL zapraszają na spektakl pt. „Królewna Śnieżka i Krasnoludki” w wykonaniu grupy teatralnej młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną ze Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "OPATRZNOŚĆ" w Radomiu. Spektakl odbędzie się w dniu 18 listopada 2015 (środa) o godzinie 15.00 w sali GG 47 (Stara Aula KUL). Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej...

Gratulacje

Miło nam poinformować, że dr Krzysztof Ciepliński 19.03. 2015 uzyskał certyfikat psychoterapeuty przyznany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili: prof. dr hab. Jan Czesław Czabała (superwizor), prof. dr hab. n.med Bogdan de Barbaro oraz dr hab. Marta Makara-Studzińska, prof. UM w Lublinie. 

 

Pracownicy i doktoranci Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia serdecznie gratulują. 


Gratulacje

Miło nam poinformować, że pracownik Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia dr Krzysztof Ciepliński został wybrany do Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii w Warszawie. Doktor Ciepliński jest także Członkiem FEPTO Research Committee (Federation of European Psychodrama Training Organizations), a także Pomysłodawcą i Przewodniczącym Komitetu Naukowego Polskiego Instytutu Psychodramy
w Krakowie.


„Byłem spragniony a daliście mi pić”

W dniach 03.03.2015 – 10.03.2015 w Atrium Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II można było podziwiać wystawę w  „Byłem spragniony a daliście mi pić” promującą budowę studni w Czadzie.

 

Organizatorami wystawy było Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL oraz Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL. 

 

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Pani dr. hab Agnieszka Kulik otrzymała pamiątkowy dyplom od Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego za swoje niezwykłe zaangażowanie w organizację zbiórek makulatury, dzięki którym w latach 2013-2014 powstało 7 studni służących mieszkańcom wiosek wokół misji w Sarh w Czadzie.

Czytaj dalej...