Katedra Finansów i Prawa Finansowego KUL zaprasza w dniach 19-20 maja 2014 r. na V Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu Stanowienie i stosowanie prawa podatkowego w Polsce pt. Preferencje i sankcje w prawie podatkowym.

Evandro Agazzi

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Trzynasta już edycja wykładów pt. Scientific objectivity and its contexts odbędzie się w dniach 19-27 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Evandro Agazzi (University of Genoa, Panamerican University of Mexico City).

18.05.2014 - 19.05.2014

Korupcja w sektorze publicznym

Katedra Nauki Administracji KUL oraz Fundacja "PRO BONO FUTURO" zapraszają 19 maja 2014 r. na konferencję naukową nt. Korupcja w sektorze publicznym - Collegium Iuridicum, s. CI-302 (ul. Spokojna 1).

18 maja 2014 r. po koncercie z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką na parterze Gmachu Głównego KUL zostanie otwarta wystawa przygotowana z okazji obchodów 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy historii Seminarium, druga opowiada o Seminarium jako siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ramach tej części wystawy będzie można zapoznać się ze wspomnieniami pierwszych studentów KUL, z okresu kiedy zajęcia były prowadzone w siedzibie Seminarium. Trzecia natomiast część wystawy poświęcona jest powołaniom.

Katedra Filologii Celtyckiej KUL, Ambasada Irlandii oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają 15 maja 2014 r. na otwarcie wystawy pt. William Butler Yeats. Życie i twórczość (The Life and Works of William Butler Yeats) - Collegium Norwidianum, CN-208, godz. 12.30.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Instytut Historii Sztuki KUL we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprasza w ramach przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych, na wystawę OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP - 26 marca - 20 maja 2014 r., atrium Collegium Norwidianum.

Wystawie towarzyszą spotkania o tematyce okołocerkiewnej.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.