Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie oraz Katedra Historii XIX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – przy wsparciu organizacyjnym władz miasta Lublina – inaugurują obchody 700-letniej rocznicy lokacji miasta sesją naukową "Lublin: miasto i ludzie (W przededniu obchodów 700-lecia)", która odbędzie się 18-19 października 2016 r. w Trybunale Koronnym. Lubelscy historycy, historycy sztuki i literatury przybliżą na niej ciekawe dzieje miasta, a także jego oryginalne związki z innymi krajami Europy.

Zmiany demograficzne w miastach Polski po 2000 r. oraz pozyskiwanie i wykorzystanie środków Unii Europejskiej w rozwoju miast to tylko niektóre z tematów konferencji II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Miasta Polski na początku XXI wieku. Społeczeństwo – Gospodarka – Rozwój. W dyskusji nad ważnymi dla przyszłości kraju kwestami społecznymi i ekonomicznymi miast Polski wezmą udział przedstawiciele nauk społecznych, ekonomicznych, technicznych. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2016 r.  w Stalowej Woli, a jego organizatorem jest Instytut Prawa i Ekonomii WZPiNoS KUL.

Instytut Pedagogiki KUL organizuje międzynarodową, jubileuszową konferencję naukową "Pedagogika adekwatna na gruncie wielkiej tradycji", która odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 r. w  Centrum Transferu Wiedzy (CTW) 113.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.