Wydział Filozofii KUL zaprasza nauczycieli na spotkanie "Filozofia i etyka w zreformowanej szkole", które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r., o godz. 15.45 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-36.

Podczas spotkania nauczycieli filozofii i etyki referat wprowadzający wygłosi dr Jacek Frydrych (KUL), Koordynator Zespołu Ekspertów MEN do spraw podstawy programowej filozofii i etyki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Żródła filozofii europejskiej"

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.