Bieżące

Ludzie w drodzeKatedra Socjologii Grup Etnicznych i Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Koło Studentów Socjologii KUL zapraszają na spotkanie naukowe i prelekcję „Ludzie w drodze - nowe spojrzenie na migrację. Międzynarodowe Centra ‘G.B. Scalabrini’ oraz doświadczenie spotkania z migrantami i uchodźcami”, które odbędzie się 9 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.
Podczas spotkania swoimi refleksjami i doświadczeniami w pracy z migrantami w Europie Zachodniej podzielą się Luisa Deponti, Agnese Varsalona i Róża Mika z Międzynarodowych Centrów „G.B. Scalabrini”. Spotkanie odbędzie się w języku włoskim i będzie tłumaczone konsekutywnie. 

Wkrótce

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.  

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .