Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki w ramach cyklu wykładów „Lubię mój umysł" zaprasza na otwartą debatę „Czy wolna wola jest iluzją?". W debacie udział wezmą filozof dr hab. Przemysław Gut, prof. KUL oraz neuropsycholog dr Paweł Stróżak. Debata odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Wstęp wolny.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

Sacrum i profanumKatedra Krytyki Literackiej KUL zaprasza na konferencję naukową "Syberyjskie sacrum i profanum", która odbędzie się 15-16 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zaprasza na panel ekspercki "Nadzieja w starożytności pogańskiej i chrześcijańskiej", który odbędzie się 18 maja 2017 roku w godz. 9.00-13.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-802.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni