Przyszłość, która nie minęłaW ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład i dyskusję „Przyszłość, która nie minęła. Analiza ontologiczna argumentacji na rzecz fatalizmu". Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi dr hab Paweł Garbacz, prof. KUL.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 7 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Wstęp wolny

debaty dyplomatyczneWydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie dr Thomas M. Buchsbaum, Ambasador Austrii w Polsce. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 11.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Prowadzenie Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie.

06.06.2017 - 07.06.2017

Forum Spółdzielcze 2017

Forum Spółdzielcze 2017II Katedra Prawa Cywilnego KUL oraz Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ruch Spółdzielców zapraszają na Forum Spółdzielcze 2017, które będzie odbywać się pod hasłem „Prawno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju Polskiej Spółdzielczości”. Forum odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Program

„Moralne i duszpasterskie konsekwencje przysięgi małżeńskiej. Czy każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania?”Katedra Duszpasterstwa Rodzin KUL, Katedra Teologii Moralnej Fundamentalnej i Ekumenicznej KUL oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Moralne i duszpasterskie konsekwencje przysięgi małżeńskiej. Czy każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania?”, która rozpocznie się 7 czerwca 2017 r. o godz.14.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

MamońInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapraszają na spotkanie „Dżihad od środka - braterstwo albo śmierć". Jego gościem będzie Marcin Mamoń, dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych, który tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu zajmuje się od ponad 20 lat. Spotkanie odbędzie się w środę, 7 czerwca  2017 r., o godz. 12.00 w auli 241 w Campusie Majdanek (Budynek 2, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Wstęp wolny.

Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficznaWydawnictwo eSPe i Instytutu Kulturoznawstwa KUL serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone książce "Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna". Książce patronują Gość Niedzielny, wiara.pl i radio eM. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Atrium Collegium Joannis Pauli II KUL.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Na drodze do FatimyKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL  zapraszają na  wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka „Na drodze do Fatimy”. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 czerwca 2017 r. o godz. 11.30 w patio Colegium Norwidianum. Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca.

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni