Prof. FieguthFundacja Norwidowska zaprasza na uroczystość wręczenia Medalu „Za zasługi w upowszechnianiu twórczości Cypriana Norwida” prof. Rolfowi Fieguthowi (Uniwersytet we Fryburgu). Uroczystość odbędzie się 16 października 2017 r. o godz. 16.00 w sali C-1031 Collegium Jana Pawła II. Laudację wygłosi prof. dr hab. Mirosława Hanusiewicz-Lavallee. Po uroczystości zapraszamy na wykład Laureata „Chrześcijaństwo dla wszystkich. Garść uwag o „Quidamie” Norwida”.

Imago DeiInstytut Filologii Germańskiej KUL zaprasza na konferencję naukową "Imago Dei. Der Schöpfer und seine Schöpfung in der deutschen Literatur - und Kulturgeschichte" (Imago Dei. Stwórca i stworzenie w historii niemieckiej literatury i kultury), która odbędzie się 16-17 października 2017 r.  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl