DHC_prof.ŚliwerskiRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. dr. hab. Bogusławowi Śliwerskiemu, która odbędzie się w czwartek 26 października 2017 r., o godz. 11.00.w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

Spotkanie z muzyką iberyjskąKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na koncerty  w ramach Tygodnia Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.).

Sztuka LublinaInstytut Historii Sztuki KUL, Instytut Sztuk Pięknych UMCS oraz Urząd Miasta Lublin zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Sztuka Lublina od średniowiecza do współczesności”, która odbędzie się 26-27 października 2017 r. w Centrum Spotkania Kultur.

Program

Jubileusz_SpotkańKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, Teatr Stary w Lublinie oraz Fundacja Ponad Granicami zapraszają na jubileusz 40-lecia wydania pierwszego numeru pisma "Spotkania. Niezależne Pismo Młodych Katolików", stworzonego przez środowisko opozycji politycznej związanej z KUL. Jubileuszowe obchody zaplanowane zostały 26 października 2017 r. o godz. 17.00 w Teatrze Starym.

Argumentacja i retoryka klasycznaWydział Filozofii oraz ArgDiaP - ogólnopolska inicjatywa poświęcona argumentacji, dialogowi i perswazji wspierająca badania argumentacji zapraszają na piętnastą konferencję z cyklu ArgDiaP "Argumentacja i retoryka klasyczna. ArgDiaP 2017", która odbędzie się 25-26 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na XIII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 24-26 października 2017 r. na KUL. Temat tegorocznych dni to: „The Dead Sea Scrolls Seventy Years Later. Manuscripts, Traditions, Interpretations, and Their Biblical Context”.

22.10.2017 - 27.10.2017

Tydzień Kultury Iberyjskiej

Tydzień kultury iberyjskiejKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na Tydzień Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.), organizowany z okazji inauguracji hispanistyki - nowego kierunku studiów na KUL. W programie m.in. wykłady i koncerty. Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Meksyku i Ambasada Argentyny.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.