kul_plakat_2018_AKLAUD2Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza na Galę Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD, która odbędzie się 20 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 114.  Nagrody przyznawane są osobom wyróżniającym się w środowisku dziennikarskim autorytetem zawodowym i dydaktycznym.  Nagroda AKLAUDA została ustanowiona w 2013 r., pod honorowym patronatem rektorów lubelskich uczelni. Tegorocznej Gali towarzyszyć będzie konferencja naukowa inaugurująca dziesięciolecie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, poświęcona ks. prof. Leonowi Dyczewskiemu, założycielowi Instytutu, zatytułowana „Uniwersytet- komunikacja- media”.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.