18.03.2018 - 20.03.2018

Konferencja "Polszczyzna stulecia"

Polszczyna stuleciaKatedra Języka Polskiego KUL oraz Wydział Historyczno-Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Polszczyzna stulecia”, która odbędzie się 19-20 marca 2018 r. w Gmachu Głównym, sala 09.

Sympozjum Doktorantów Socjologii

Instytut Socjologii KUL zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Sympozjum Doktorantów Socjologii „Na barkach Olbrzymów”, które odbędzie się  19-20 marca 2018 r.

18.03.2018 - 21.03.2018

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje WielkopostneW roku Jubileuszu 100-lecia KUL Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim KUL głosił Prymas Polski abp Wojciech Polak. Rekolekcje trwały od 19 do 21 marca 2018r., a ich hasłem było „Aby nie ostygły nam serca”.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

ifigeniaTeatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 16, 18 i 20 marca 2018 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Szczegóły dotyczące spektakli i możliwości otrzymania wejściówek na stronie Teatru.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni