Zapraszamy na otwarte seminarium „Agateizm, agateologia, etyka agatologiczna: ku pluralistycznej koncepcji moralności i religii”. Podczas spotkania referat wprowadzający do dyskusji wygłosi prof. Janusz Salamon (Uniwersytet Karola w Pradze). Seminarium rozpocznie się 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Seminarium organizowane jest przez Katedrę Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL w ramach grantu "Mistrz" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.