Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg”Instytut Historii KUL oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają na sympozjum „Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg, które odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

19.11.2018 - 22.11.2018

XXI Targi Wydawców Katolickich

Ponad 40 wydawnictw z całej Polski weźmie udział w XXI Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się 20 – 22 listopada 2018 r.. Targi, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, to doskonała okazja do spotkania z dobrą książka o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki). Targi będą odbywać się na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Żydzi dla niepodległejPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS oraz Zakład Historii i Kultury Żydów URz zapraszają na Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)", która odbędzie się 20-21 listopada 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Instytut Muzykologii KUL 20 listopada 2018 r. (wtorek) zaprasza na uroczyste obchody liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej

„Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo"Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" i Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo", która rozpocznie się 20 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Przedstawienie będzie można obejrzeć 14 i 21 listopada 2018 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.