16.04.2019 - 17.04.2019

Katecheza o Triduum Paschalnym

katecheza_o_triduum Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w środę 17 kwietnia 2019 r. na katechezę o Triduum Paschalnym, podczas której zostaną wyjaśnione symbolika i sens Triduum Sacrum. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy w sali CTW- 202 o godz. 20.00.

KrzyżZapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego w Kościele Akademickim KUL. Liturgia będzie sprawowana w następującym porządku:

Wielki Czwartek:

• godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, której przewodniczył będzie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Wielki Piątek:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 15.00 Droga Krzyżowa,
  • godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył będzie Prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński

Wielka Sobota:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 9.00-14.00 święcenie pokarmów (co pół godziny, od godz. 14.00 kościół będzie zamknięty)
  • godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, po niej Procesja rezurekcyjna.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją dr Kingi Strycharz-Bogacz.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

Sympozjum_2019 Katedra Metafizyki,  Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na XXII Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Kim jest człowiek? Współczesne debaty antropologiczne". Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W sympozjum wezmą udział filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, zajmujący się problematyką antropologiczną.

04.12.2019 - 06.12.2019

Mikołajkowy kiermasz książki

Mikołajkowy kiermasz ksiązkiBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na mikołajkowy kiermasz książki, który będzie trwał 5-6 grudnia 2019 r. w godz. 9-19. W ofercie książki już od 1 zł m.in. z literatury, historii, teologii, prawa czy filozofii.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

101. rocznica powstania KULKUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.