17.04.2019 - 18.04.2019

Flesz Akademicki

Flesz Akademicki W czwartek 18 kwietnia 2019 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

KrzyżZapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego w Kościele Akademickim KUL. Liturgia będzie sprawowana w następującym porządku:

Wielki Czwartek:

• godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, której przewodniczył będzie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Wielki Piątek:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 15.00 Droga Krzyżowa,
  • godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył będzie Prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński

Wielka Sobota:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 9.00-14.00 święcenie pokarmów (co pół godziny, od godz. 14.00 kościół będzie zamknięty)
  • godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, po niej Procesja rezurekcyjna.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją dr Kingi Strycharz-Bogacz.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.