kul_plakat_2019_pro_publico_9_maja 9 maja 2019 r. o godz. 8.15 gościem KUL będzie Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład pt. „Rola Najwyżej Izby Kontroli w demokratycznym Państwie Prawa”. Wykład odbędzie się w sali 104 Centrum Transferu Wiedzy.

plakat_kiermasz_bu_1 W dniach 9-11 maja 2019 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie można nabyć publikacje wydane w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

2019_kul_plakat_a3_stafaan_cuypers_Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. The Strawsonian and the Ledger View on Moral Responsibility, który 9 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie się odbędzie 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.

plakat_-_konferencja_wojtyska_-_bezowy1 Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Ojciec Henryk Damian Wojtyska 1933-2009 - historyk kościoła i dogmatyk w dziesiątą rocznicę śmierci", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 10.00.

konferencja pieniądz Instytut Ekonomii i Finansów wraz z Narodowym Bankiem Polskim  zapraszają na  konferencję naukową zatytułowaną "Pieniądz - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113. Początek wydarzenia o godz. 9.15.

Koło Naukowe Miłośników Pszczół KUL zaprasza na wykład Mariusza Chachuły (Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli) zatytułowany „Życie pszczół w ciągu roku”. Wykład odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031 o godz. 17.30. Po wykładzie zapraszamy na degustację miodu z Pasieki KUL.

kul_plakaty_2019_granat3 Sekcja Teologii Dogmatycznej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Sługa Boży Ks. Wincenty Granat Rektor KUL w 40. rocznicę śmierci", która dobędzie się 11 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30.