Centrum Polsko-Chińskie KUL zaprasza na spotkanie z wybitką  chińską tłumaczką literatury polskiej  prof. Wu Lan (Beijing Language and Culture Centre for Diplomatic Missions). Spotkanie odbędzie się 10 maja 2019 r. w godz. 10.00 - 14.10 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Program:

• wykład otwarty "Siła poezji - Huang Lihai - o pewnym człowieku, jego czasopiśmie, nagrodzie, spotkaniu";
  • prezentacja publikacji autorskiej  "Z pamiętnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej"; słowo wstępne wygłosi dr hab. Henryk Duda, prof. KUL;
  • warsztaty translatorskie dla sinologów.

09.05.2019 - 10.05.2019

Dzień Romanisty na KUL

dziea_romanisty_10.05 Koło Naukowe Romanistów KUL zaprasza na "Dzień Romanisty", który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z kulturą i zwyczajami Włoch, Francji i Hiszpanii. W programie przewidziano prelekcje oraz quizy.

Pielgrzymka AkademickaJuż po raz 83 na Jasną Górę przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Tematem tegorocznej pielgrzymki, która odbędzie się 10 i 11 maja, będzie powołanie, a jej hasłem słowa  „Usłysz Mój głos”. Wśród zaproszonych gości są: ks. abp Marek Jędraszewski, ks. Dominik Chmielewski SDB oraz Monika i Marcin Gomułkowie. Wyjazd na pielgrzymkę (piątek-niedziela) organizuje Duszpasterstwo Akademickie KUL. Zapisy u ojców duszpasterzy oraz w  sekretariacie Duszpasterstwa. Koszt 60 zł.

Woroniecki Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie Ojca Jacka Woronieckiego", która odbędzie się 10 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa.

W imieniu anglojęzycznych studentów filozofii zapraszamy na wykład i dyskusję na temat etyki cnót. Wykład pt. The Return to Virtue: Challenges and Opportunities, który wygłosi Prof. Michael S. Sherwin OP, odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 r. w godz. 10:00 – 11:30 w sali GG-208.

Katedra Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego KUL oraz Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego UMCS zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Polska nauka prawa międzynarodowego - dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności", która odbędzie się  w dniach 8-10 maja 2019 r. w ramach Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Międzynarodowego. Drugi dzień konferencji (9 maja) odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sale CTW 113 i 114.

Program konferencji

plakat_kiermasz_bu_1 W dniach 9-11 maja 2019 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie można nabyć publikacje wydane w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

2019_kul_plakat_a3_stafaan_cuypers_Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. The Strawsonian and the Ledger View on Moral Responsibility, który 9 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.

20.12.2019 - 21.12.2019

Adwentowe Spotkanie Modlitewne

adwentowe_spotkanie 21 grudnia 2019 r. w kaplicy Domu Akademickiego Żeńskiego KUL na ul. Konstantynów 1 odbędzie się Adwentowe Spotkanie Modlitewne dla Pracowników KUL, ich rodzin, przyjaciół i wszystkich chętnych. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15.15.