kul_plakat_2019_oblicza_przemocy_16_maja Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową zatytułowaną "Oblicza przemocy. Diagnoza - charakterystyka - profilaktyka", która odbędzie się 16 maja 2019 r. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

etnomuzykologia_plakat_2019 Katedra Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową etnomuzykologiczną konferencję naukową zatytułowaną "Tradycje ludowe w kulturze muzycznej: zachowanie dziedzictwa – inspiracje – przeobrażenia", która odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie poprzedzą warsztaty tradycyjnej muzyki indonezyjskiej oraz koncert kameralny (15 maja, sala C -1031).

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.