Zjazd Historyków PolskichW dniach 18-22 września w Lublinie odbędzie się jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, którego współorganizatorem jest KUL. Zapraszamy do Lublina wszystkich, dla których historia jest ważna, których ona interesuje, pasjonuje i bawi. Szczególnie wykładowców akademickich, doktorantów, nauczycieli historii, studentów i uczniów z całej Polski. Zjazd będzie okazją do zmierzenia się z pytaniami o kondycję i znaczenie historii jako dziedziny wiedzy. Jakie miejsce zajmuje polska akademicka historiografia w nauce europejskiej i światowej? Jak badać wielkie zmiany w historii? Jakie jest miejsce historii w rzeczywistości wirtualnej? - to tylko niektóre z proponowanych zagadnień. Nie zabraknie również interesujących wydarzeń towarzyszących, w ramach Festiwalu Historii bez Liku, a wśród nich rekonstrukcje historyczne, turniej historycznych gier komputerowych, branżowe targi książek i festiwal filmowy.

Program główny

Program towarzyszący

Wydarzenia na KUL

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaMuzeum KUL zaprasza na wystawę znanego fotografa i absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wernisaż wystawy „Harmony” odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00, a prace będzie można oglądać do 29 listopada.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

med_pesonalizowana-731x1024 16 listopada 2019 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się 40. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne zatytułowane "Medycyna personalizowana dla nauczycieli i katechetów". Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 408.

EXPERTOS ELEJuż po raz trzeci KUL będzie gościł uczestników konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE. Konferencja, organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL, odbędzie się 16-17 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy.

Wręczenie Medalu za Zasługi dla KUL ks. prof. Stanisławowi JaneczkowiZ okazji Święta Patronalnego Wydziału Filozofii oraz Światowego Dnia Filozofii zapraszamy na uroczystość wręczenia Medalu za Zasługi dla KUL ks. prof. Stanisławowi Janeczkowi, która odbędzie się 18 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

18.11.2019 - 20.11.2019

XXII Targi Wydawców Katolickich

targi_lublin Już po raz dwudziesty drugi w Lublinie odbędą się Targi Wydawców Katolickich. Gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się 19-21 listopada 2019 r., będzie KUL. Podczas Targów swoje najnowsze wydawnictwa zaprezentuje 38 oficyn z całej Polski. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a będą one dostępne dla zwiedzających na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 10.00-18.00.