Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

1_www_baner_101 KUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.