Bieżące

Teatr ITP poszukuje mężczyzn (studentów I lub II roku, bądź tych, którzy planują od jesieni rozpocząć studiowanie w Lublinie) do zagrania głównej roli (i nie tylko) w najnowszej produkcji teatru pt. Wesele Dawida.
Będzie to komedia biblijna opowiadająca tragiczną historię króla Dawida i jego żony Batszeby. Akcja spektaklu rozgrywa się (na wzór dramatu Wyspiańskiego) podczas weselnej nocy, gdzie w jednej sali spotykają się osoby o różnych poglądach na życie.

10.06.2013 - 25.06.2013

Kosmiczne zbawienie - wystawa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac prof. Ernsta Degasperiego pt. Kosmiczne zbawienie - Gmach Główny KUL, I piętro.

Ex Thesauro Universitatis - plakat w pliku pdf

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Krzysztof Kornacki, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

 

Wystawa czynna
12 kwietnia - 31 sierpnia 2013

Wkrótce

kul_plakat_2021_tydzien_modlitw_1-1 „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał  tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r. Tradycyjne w jego archidiecezjalne obchody włącza się Sekcja Ekumenizmu KUL.

 

Centralne nabożeństwo w archidiecezji lubelskiej odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel (link do transmisji nabożeństwa).

 

Codziennie (19 - 25 stycznia) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie odprawiana Eucharystia, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary (link do transmisji). W środę, 20 stycznia odbędzie się sesja naukowa online "Ekumenizm papieża Franciszka”, która rozpocznie się o godz. 10.00 (link do transmisji).