Szkoła Letnia Języka PolskiegoW tym roku już po raz czterdziesty czwarty na KUL odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Weźmie w nich udział około 90 osób z 20 krajów, m.in. z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich. Letnie programy językowe rozpoczynają się 3 lipca i potrwają do końca sierpnia.

uroczystość wręczenia dyplomówDziekan Wydziału Filozofii KUL zaprasza na uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym absolwentom, która  odbędzie się 30 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Auli C-1031 w Kolegium Jana Pawła II.

kresy płd-wsch.Katedra Teorii Kultury i Sztuki KUL, Polonistyczne Centrum Naukowo-Informacyjne im. Igora Menioka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana  Franki w Drohobyczu wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Naukowych i Stowarzyszeniem Wspólnota Polska zapraszają na międzynarodową konferencję „Kresy południowo-wschodnie – polska kultura współcześnie odkrywana”, która odbędzie się  w dniach 30 czerwca – 6 lipca 2017 r.

Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KULRektor KUL oraz Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich do 23 lipca 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.