W roku akademickim 2020/2021 Wykłady im. Jacka Woronieckiego OP zostały powierzone Prof. Peterowi A. Redpath’owi. Wybór jego kandydatury jest uzasadniony względami naukowymi i dydaktycznymi. Zgłoszony przez prof. Petera A. Redpath’a projekt wykładu pt. Classical rhetoric: ‘How to Speak. How to Listen’ (Mortimer Adler) w pełni wychodzi naprzeciw założeniom Wykładów im. Jacka Woronieckiego OP, których celem jest promocja filozofii kultury ugruntowanej na fundamentach filozofii i retoryki klasycznej.

Na wykłady z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures zapraszamy w dniach 31 maja-5 czerwca 2021 r.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.